مشاوره کنکور تجربی

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره کنکور تجربی
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

طبق روال هر سال کنکور سراسری تجربی بین داوطلبان این رشته توسط سازمان سنجش برگزار می شود. شرکت کنندگان کنکور سراسری تجربی همیشه بیشترین تعداد شرکت کنندگان را دارند و سنگین ترین رقابت برای قبولی در دانشگاه در کنکور سراسری تجربی بوده است. کنکور سراسری تجربی در طول سال های پیشین یک تنه بیش از 60 درصد شرکت کنندگان کنکور سراسری را در خود جای داده است در حالیکه تعداد صندلی ها برای رشته تجربی کمتر از ریاضی است.

برای ثبت نام کنکور سراسری تجربی 97 کافیست در هر یک از رشته های دبیرستان دارای یک دیپلم و یک پیش دانشگاهی باشید. همچنین دیپلم 4 ساله نظام قدیم و یا فوق دیپلم هم برای ثبت نام کنکور سراسری تجربی 97 کفایت می کند و هیچ اصراری نیست که برای ثبت نام در کنکور سراسری تجربی 97 حتما دارای دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی باشید. همچنین شایعه ای شنیده ایم مبنی بر اینکه کسانی که بجای مدرک پیش دانشگاهی فوق دیپلم ارائه می دهند حق انتخاب رشته های پزشکی در دانشگاه را ندارند که این موضوع اصلا صحت ندارد.

ثبت‌ نام آزمون سراسری سال 97 از تاریخ 1 بهمن 96 آغاز و تا 8 بهمن ادامه داشت و طبق اطلاعیه سازمان سنجش تا روز چهارشنبه 11 بهمن ماه تمدید شد،‌ این آزمون 7 و 8 تیر ماه سال 97 برگزار خواهد شد. کارت شرکت در کنکور 97 از روز دوشنبه 4 تیر 97 تا چهارشنبه 6 تیر 97 بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. تعداد داوطلبان کنکور تجربی سال 97 طبق آمار 642 هزار و 228 نفر می باشد. و تعداد کل شرکت کنندگان کنکور 97 یک میلیون و یازده هزار و سیصد و شصت نفر است.

 

تجربی 97

 

سوالات آزمون سراسری به شکل مفهومی است و این به منزله دشوار بودن سوالات نیست بلکه کسانی که کتاب های درسی را به دقت مطالعه کرده باشند می ‌توانند به سوالات پاسخ دهند. طراحان آزمون کنکور در تدوین سوالات طبق نمودار و دستورالعمل زیر عمل می کنند :

20 الی 30% سوالات ساده

40 الی 60 % سوالات متوسط

20 الی 30% سوالات مشکل

در سال گذشته 580 هزار و 301 نفر و در سال 95 ، 519 هزار و 488 نفر ، و در سال 94 ،  498 هزار و 822 نفر در کنکور تجربی شرکت کردند. کنکور سراسری برای داوطلبان تمامی رشته ها از جمله رشته تجربی در یک جلسه برگزار می‌شود که باید به سؤالات عمومی و اختصاصی به صورت تستی پاسخ دهند.

 

ثبت نام کنکور سراسری تجربی 97 - 98

بر اساس اطلاعیه جدید سازمان سنجش و آموزش کشور زمان ثبت نام کنکور سراسری 97 و کنکور تجربی 97 اول بهمن ماه آغاز می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد. البته این زمان قطعی نیست و به دلایل گوناگون ممکن است تغییر یابد. بنابراین داوطلبان کنکور تجربی 97 باید به صورت دوره ای سایت سازمان سنجش آموزش کشور را بازدید نمایند تا از زمان دقیق ثبت نام کنکور سراسری تجربی 97 مطلع گردند.

 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری تجربی 97 - 98

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 برای تمامی رشته های تحصیلی یکسان است و داوطلب باید در یکی از رشته های دبیرستان (رشته های نظری) دارای دیپلم و پیش دانشگاهی باشد. البته توصیه می شود که اگر یک داوطلب سعی دارد در دو رشته مختلف تحصیلی مانند رشته تجربی و رشته ریاضی اقدام به ثبت نام نماید، باید برای هر رشته کارت های اعتباری جدا از سایت سنجش و آموزش کشور خریداری نماید و بر اساس دستور العمل های داده شده اقدام به ثبت نام نماید.

 

تجربی97

 

منابع کنکور سراسری تجربی 97 - 98

در رشته ی تجربی دو درسی که بیش از همه اهمیت دارد و ضرایب بیشتری به خود اختصاص داده اند زیست شناسی و شیمی هستند از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است اما در عین حال نباید از دروسی همچون ریاضی و فیزیک نیز غافل شوید. بهتر است بدانید که  مطالعه یکی از کتاب های کمک آموزشی در هر درس کافیست و تهیه چندین کتاب کمک آموزشی برای یک درس شما را سردرگم خواهد کرد و نتیجه ی مطلوب را نخواهد داشت. سوالاتی که معمولا در کنکور سراسری مطرح می شوند مربوط به دو دسته ی دروس عمومی و اختصاصی می شوند که به تفکیک هر کدام از آنها را در منابع کنکور سراسری تجربی 97 برای شما شرح خواهیم داد.

 

دروس عمومی و تخصصی کنکور سراسری تجربی 97 - 98

دروسی که داوطلبان ملزم به پاسخ گویی به آن ها در کنکور سراسری تجربی هستند شامل دو دسته عمومی و اختصاصی هستند که ضرایب هر کدام از این دروس در مقاله ای با عنوان دروس عمومی و اختصاصی کنکور سراسری تجربی 97 برای شما به تفصیل آورده شده است. دروس ادبیات فارسی، زبان عربی، معارف اسلامی (دین و زندگی) و  زبان خارجی به عنوان دروس عمومی مطرح می شوند. کتب این دروس در بین تمامی گروه های آزمایشی یکسان است.

اگر داوطلب اقلیت های مذهبی قصد پاسخ دهی به سوالات معارف غیراسلام (کلیمی ، زرتشتی و مسیحی) به جای معارف اسلامی (دین و زندگی) را دارد، می توانند با علامت زدن گزینه مربوط به آن در هنگام ثبت نام اینترنتی ، به سوالات آن پاسخ دهد.


 

تجربی

 

بررسی سوالات کنکور سراسری تجربی 97 - 98

آزمون سراسری تجربی 97 دارای دو دفترچه ی عمومی و اختصاصی است. در مورد دروس عمومی و اختصاصی کنکور تجربی 97 در مقاله ای جداگانه به تفصیل صحبت کردیم و در قسمت بررسی سوالات کنکور سراسری تجربی 97 سعی داریم تا با تعداد سوالات و زمانی که دراختیار شما برای پاسخ گویی به آن ها قرار می گیرد صحبت کنیم تا بتوانید برنامه ریزی بهتری روی زمان خود داشته باشید و هیچ موردی در جاسخ برای شما ناشناخته نباشد تا استرسی بر شما وارد شود.

 

برنامه ریزی کنکور سراسری تجربی 97 - 98

کنکور سراسری یک رقابت بزرگ برای ورود به دانشگاه و رشته های مختلف است و در شرایط فعلی کنکور تنها برای پذیرش در دانشگاه ها و رشته های پرمتقاضی برگزار می شود. هرچه هدف مد نظر ما بزرگتر باشد برای دست یابی به آن در گام اول باید برنامه ریزی هوشمندانه تری داشته باشید و برای کسب موفقیت در این رقابت بزرگ که می تواند آینده تحصیلی و شغلی شما را تا حدود نسبتاً زیادی مشخص نماید نیز نیازمند برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای است .


ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد