ادامه تحصیل در مقطع دکتری بدون کنکور سراسری 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری بدون کنکور سراسری 98
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

اسفند ماه هر سال تعداد زیادی از داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون دکتری سراسری و آزاد به رقابت با یکدیگر می‌ پردازند و بیشتر این افراد یا در حال تحصیل و یا فارغ التحصیل از کارشناسی ارشد هستند که تمایل دارند بعد از اتمام تحصیل و پشت سرگذاشتن مقطع کارشناسی ارشد وارد مقطع دکترا شوند که تمامی این افراد از دو طریق می توانند در مقطع دکترا تحصیل کنند که یکی از آنها شرکت در کنکور دکترا می باشد و راه دیگر تحصیل در مقطع دکترا بدون کنکور خواهد بود. معمولا از دکترای بدون کنکور با اسم های دیگری مثل دکتری بدون آزمون و یا دکتری استعداد درخشان یاد می شود که این شیوه از پذیرش دانشجو به این صورت است که پذیرش به صورت غیر متمرکز انجام می شود و دانشگاهی که بتواند از وزارت علوم مجوز پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون بگیرد در سایت خود اطلاعیه را منتشر می‌کنند که مشخص می شود که شرایط این دانشگاه و رشته هایی که برای جذب دانشجو وجود دارد به چه صورت است و افرادی که جزو استعدادهای درخشان باشند می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه های مختلف در صورت پذیرش این دانشگاه ها و پتانسیل جذب دانشجو بدون کنکور درخواست خود را ارسال کنند تا بعد از اینکه توسط دانشگاه بررسی انجام شد به آنها اطلاع داده شود که آیا آنها را برای این مقطع بدون دکتر بدون آزمون قبول می کنند یا خیر.

 

دکتری

 

تا سال 94 آیین نامه پذیرش دکتری بدون آزمون دارای یکسری قوانین بود که از سال 94 مقدار زیادی از این قوانین تغییر کردند که این قوانین شامل شرایطی است که باید این دانشجوها داشته باشند. علاوه بر این قوانین هر دانشگاه هم می تواند یک سری شرایط برای جذب دانشجو اعمال کند و مشخص کند که دانشجویی که قرار است به صورت بدون آزمون وارد مقطع دکترا شود باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

 

طریقه ثبت نام دکترای بدون کنکور سراسری 98

در صورتی که دانشگاهی موفق شود از وزارت علوم مجوز پذیرش دانشجوی بدون آزمون را بگیرد در روی سایت خود اطلاعیه قرار می‌دهد که شامل زمان، مدارک و ظرفیت پذیرش و شرایط اختصاصی پذیرش دانشجو می باشد و در آن رشته هایی که ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشجو را دارند مشخص میشود. معمولا برای ثبت نام دکتری بدون کنکور یک هزینه مشخص می‌شود که در هر دانشگاه مختلف است و باید توجه داشته باشید که هیچ گونه محدودیتی برای تعداد دانشگاه های ثبت نامی وجود ندارد و افراد به هر تعداد دانشگاهی که بخواهند می توانند درخواست خود را ارسال کنند و منتظر جواب بررسی ها باشند تا اعلام شود که آنها پذیرفته شدند.

 

دکتری

 

اعلام نتایج اولیه دکتری بدون کنکور سراسری 98

بعد از اینکه مدارک ثبت نام دکتری بدون آزمون به دانشگاه ها ارسال شد از آن پس دانشجویان منتظر جواب نتایج اولیه دکتری بدون آزمون می شوند که معمولا در این زمان در دانشگاه در حال بررسی مدارک دانشجویان هستند تا مشخص کنند که او با توجه به قوانینی که وزارت علوم و خود دانشگاه گذاشته است قابلیت پذیرفته شدن در این دوره را دارد یا خیر؟ البته باید در نظر داشته باشید که این دانشجویان فقط آزمون سراسری را برگزار نمی کنند و حتما باید در مصاحبه دکترا شرکت کنند.

 

دکتری

 

مصاحبه دکتری بدون کنکور سراسری 98

دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا دارند چه در دسته آنهایی باشند که در آزمون ورودی شرکت کرده اند و چه بدون آزمون و بر اساس استعدادهای درخشان بخواهند ادامه تحصیل دهند، هر دو مصاحبه حضوریشان در یک زمان انجام می شود و توسط هر دانشگاهی زمان دقیق مصاحبه اعلام می شود. البته این نکته را در نظر داشته باشید که چون دانشجوهایی که بدون آزمون آمده‌اند نمره تراز آزمون را ندارند باید نهایت تلاش خود را برای اثبات صلاحیت انجام دهند تا نظر داوران را جلب کنند.

 

دکتری

 

نتایج نهایی دکتری بدون کنکور سراسری 98

هر دانشگاهی که اقدام به پذیرش دانشجو بدون آزمون کند نتایج نهایی دکترای بدون کنکور را از طریق سایت اختصاصی خود اعلام خواهد کرد. یعنی شما در هر دانشگاهی که اقدام به ثبت نام و پذیرش و مصاحبه کرده اید برای دریافت نتیجه نهایی باید سایت همان دانشگاه را چک کنید تا در صورت اعلام نتایج بتوانید مراحل ثبت نام و شروع تحصیل را ادامه دهید.

 

دکتری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد