تفاوت تحصیل بدون کنکور و با کنکور در دانشگاه آزاد چیست؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد تفاوت تحصیل بدون کنکور و با کنکور در دانشگاه آزاد چیست؟
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

هر ساله دانشگاه های مختلفی مثل دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور در یکسری رشته های مشخصی به صورت بدون آزمون و بدون کنکور دانشجو می پذیرند و این قضیه علاوه بر مزایایی که داشت یکسری ابهاماتی را در ذهن افراد به وجود آورد که به این فکر می کردند که آیا افرادی که بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد می‌شوند و ادامه تحصیل می‌دهند تفاوتی با افرادی که با کنکور و آزمون وارد دانشگاه می‌شوند دارند یا خیر.

 

آزاد

 

یکی از مزایایی که جذب بدون آزمون دانشجو توسط دانشگاه آزاد داشت این بود که خیلی از افراد که واقعا تمایل به ادامه تحصیل داشتند اما نمی توانستند به علت های مختلف در کنکور سراسری شرکت کنند و یا اینکه وقفه زمانی طولانی بین درس های دبیرستان باعث شده بود که خیلی از درس ها را فراموش کنند میتوانستند بدون کنکور وارد دانشگاه می شوند.

 

اما خیلی از افراد نگران این بودند که آیا تفاوت ارزشی بین مدرک افرادی که با کنکور وارد دانشگاه شده اند و کسانی که بدون کنکور وارد دانشگاه شده اند وجود دارد یا خیر. برای افراد مهم است که بداند اعتبار مدرک آنها در چه حد است زیرا علاوه بر اینکه وقت و انرژی برای ادامه تحصیل گذاشته می شود هزینه نسبتا بالایی خرج تحصیل بدون آزمون می‌شود، زیرا تمام رشته ها در این ادامه تحصیل شهریه دارند و افراد می خواهند بدانند که آیا با پرداخت این هزینه ها و گذاشتن وقت و انرژی آیا باز هم اعتبار و ارزش مدرک آنها قابل قبول هست یا خیر.

 

آزاد

 

یکی از مهمترین چیزهایی که باید به آن دقت داشته باشید این است که هیچ وقت در هیچ کجای مدرک شما درج نمیشود که شما بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد شده یا با کنکور وارد دانشگاه شده اید، حتی روی کارت دانشجویی و سایر قسمت ها هم علامتی از ورود بدون کنکور شما به دانشگاه وجود نخواهد داشت.

 

اگر بخواهیم بدون مقدمه چینی و گفتن مطالب اضافی پاسخ سوال شما را بدهیم باید بگوییم که بین افرادی که با کنکور وارد دانشگاه آزاد می‌شوند و بدون کنکور وارد دانشگاه می شوند هیچگونه تفاوتی وجود ندارد چه از نظر مدرک تحصیلی و نه کارت دانشجویی و محل تشکیل کلاس ها و سایر موارد تفاوتی بین این دو دسته از افراد وجود نخواهد داشت.

 

تنها تفاوتی که البته می‌تواند برای بعضی از افراد مهم باشد این است که کسانی که به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد شده اند، نمی توانند مهمانی یا انتقالی به دانشگاه دیگر بگیرند مگر اینکه بعد از ثبت نام خود ازدواج کرده باشند و مجبور به جابجایی باشند و در این صورت می‌توانند مهمان دانشگاه محل زندگی همسرشان باشند ولی باز هم حق گرفتن انتقالی ندارند و در نهایت اسم دانشگاهی که اول انتخاب کرده بودند روی مدرک آنها ثبت می شود و فارغ التحصیل از آن دانشگاه به حساب می‌آیند.

 

آزاد

 

در صورتی که میخواهید بدون کنکور وارد دانشگاه شوید و به جز مورد انتقالی و مهمانی هیچ تفاوت دیگری بین شما و کسانی که با کنکور وارد دانشگاه آزاد شدن وجود ندارد حتی در مورد شهریه ها هم این قضیه صدق می‌کند و هزینه بیشتر یا کمتر از کسانی که بدون کنکور وارد دانشگاه شده اند نسبت به کسانی که با کنکور وارد دانشگاه شده‌اند دریافت نمی شود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد