تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 1401

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 1401
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

تا قبل از سال 97، بعد از تمام شدن بازه زمانی در نظر گرفته شده برای ثبت نام داوطلبان پذیرفته شده در آزمون دکتری، ظرفیت های خالی مانده از راه برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد کامل می شد.

به همین دلیل داوطلبانی که از محل قبولی خود رضایت نداشتند و یا در هیچ رشته محلی پذیرفته نشده بودند می توانستند انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری آزاد را از طریق سایت azmoon.org انجام دهند.

ولی از سال گذشته بر خلاف کنکورهای سراسری و کارشناسی ارشد، مجوز برگزاری تکمیل ظرفیت در مقطع دکتری برگزار نشد و در سال جاری نیز احتمالا این روند ادامه خواهد داشت و احتمال برگزاری تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 1401 پایین است.

 

در سال های گذشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد به این صورت بود که بعد از اینکه آزمون دکتری دانشگاه آزاد برگزار میشد و مهلت انتخاب رشته هم تمام میشد و هنوز واحدهایی وجود داشت که ظرفیت خالی برای پذیرش دانشجو داشته باشد دانشگاه ها اعلام می‌کردند که می‌توانند به تعداد محدود و مشخصی دانشجو برای ورودی مهر و بهمن به‌عنوان تکمیل ظرفیت داشته باشند. افراد مختلفی می توانستند در این تکمیل ظرفیت شرکت کنند چه آنهایی که در آزمون دکتری شرکت نکرده باشند و یا آنهایی که در جلسه حضور داشتند و حتی به مصاحبه دکتری هم رفتند ولی نتوانستند در نهایت پذیرش موفقی از طرف دانشگاه کسب کنند و یا حتی از طرف دانشگاه پذیرفته شدند ولی از رشته که در آن قبول شدند راضی نبودند.

همه این افراد می‌توانستند در تکمیل ظرفیت شانس خود را دوباره امتحان کنند و لازم بود قبل از آن دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد را مطالعه کنند و سپس فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد را تکمیل کنند. دانشگاه‌ ها صلاحیت و مشخصات آن ها را بررسی می کرد و در صورتی که همه موارد صحیح بود و قابلیت ادامه تحصیل در دانشگاه ها را داشتند قبولی آنها اعلام می شدتا بتوانند در مهر یا بهمن تحصیل خود را آغاز کنند.

 

دکتری

 

طبق مصوبه ای که جلسه شورای سنجش در مورد پذیرش دانشجو برای تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته است قرار شده مرحله تکمیل ظرفیت برای آزمون دکتری حذف شود و تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد احتمالا امسال برگزار نخواهد شد و اگر فکر می‌کنید که وقت زیادی برای تصمیم گیری دارید در اشتباه هستید و پیشنهاد می کنیم که در همان مراحل اولیه تمام راه ها را به درستی انتخاب کنید و وقت کافی برای مطالعه دروس بگذارید تا یک آزمون موفق و در نتیجه یک قبولی شیرینی را تجربه کنید.

 

دکتری

 

در صورتی که قانون جدیدی در مورد تکمیل ظرفیت توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو اعمال شود حتما در همین مطلب بر روی سایت برای شما به روز می کنیم تا با آگاهی کامل تصمیم گیری کنید و اگر تکمیل ظرفیت صورت نگرفت و شما هم موفق نشدید در این آزمون پیروز شوید نگران نباشید زیرا دنیا به آخر نرسیده است و شما می‌ توانید با یک انرژی دوچندان در کنکور سال بعد نتیجه فوق العاده ای را به دست آورید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد