ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

طی چند سال گذشته دانشگاه پیام نور اقدام به پذیرش در اکثر رشته محل هایش به صورت بدون کنکور کرده است. به دنبال این اقدام افراد بسیاری تمایل به آگاهی از شرایط ثبت نام و کسب اطلاعات در این زمینه شدند. بنابراین گروه آی مشاوره تصمیم گرفت تا در این باب اطلاعاتی تحت اختیار داوطلبین قرار دهد. نکته ای که لازم است بدانید این است که هزینه تحصیل در دانشگاه پیام نور در مقایسه با سایر دانشگاه هایی که پذیرش به صورت بدون آزمون دارند کمتر می باشد و از طرفی حضور در کلاس های این دانشگاه نیز اختیاری بوده و به انتخاب خود دانشجو می باشد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در دو نوبت مهر و بهمن ماه و تنها در مقطع کارشناسی انجام می شود. پس ما سعی داریم تا برای داوطلبان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور توضیحاتی از زمان و نحوه و شرایط ثبت نام این دانشگاه را بگوییم.

 

پیام نور

 

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور طی این چند سال این روال را پیش گرفته است که در دو نیمسال اول و دوم برای ورودی مهر و بهمن ماه پذیرش دانشجو دارد. زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97 برای متقاضیانی که می خواهند ورودی مهر ماه 97 باشند در مرداد ماه و همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری صورت می گیرد و داوطلبان باید برای ثبت نام به سایت سنجش مراجعه کرده و با انتخاب حداکثر 150 کدرشته محل از میان لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ارائه شده منتظر بررسی سوابق تحصیلی شان توسط سازمان سنجش و اعلام نتایج آن باشند.

داوطلبان نوبت دوم یعنی ورودی بهمن ماه 97 دانشگاه پیام نور نیز می توانند از طریق ثبت نام تکمیل ظرفیت پیام نور که غالبا در آبان ماه برگزار می شود اقدام نمایند. در این مرحله متقاضیان می توانند تنها با انتخاب یک کد رشته شانس قبولی خود را برای ورود به دانشگاه پیام نور امتحان کنند  ثبت نام تکمیل ظرفیت به صورت حضوری انجام می شود و بعد از انتخاب کد رشته مورد نظر به صورت حضوری به مرکز آموزشی انتخابی خود مراجعه نموده و ثبت نام نمایند.

 

پیام نور

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97

به دلیل اینکه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 97 فقط در مقطع کارشناسی پیوسته صورت می گیرد پس داوطلبان می بایست یکی از مدارک زیر را داشته باشند:

1- دیپلم یکی از شاخه های نظری اعم از ریاضی، تجربی، انسانی + مدرک پیش دانشگاهی

2- دیپلم 4 ساله نظام قدیم

3-  مدرک کاردانی (فوق دیپلم)

آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای و یا کاردانش هستند تنها در صورتی می توانند متقاضی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور باشند که مدرک کاردانی (فوق دیپلم) داشته باشند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد