رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

طبق روال هر سال هم زمان با اطلاعیه فراخوان نام نویسی دانشگاه بدون کنکور توسط سازمان سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. دفترچه پذیرش رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد 1401 جدا از لیست رشته های کنکور دکتری دانشگاه است و در صورت تمایل به صورت جداگانه آن را دریافت کرده و مطالعه نمایید.

دانشگاه آزاد علاوه بر پذیرش دانشجویان مقطع دکتری از راه برقراری کنکور و آزمون به شکل بدون آزمون هم در بعضی از رشته ها دانشجو می پذیرد.

ثبت نام در دکتری دانشگاه آزاد به عنوان پذیرش استعداد درخشان مطرح می‌شود و برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها شرایط ویژه ای تعریف شده است. کسانی که این شرایط را داشته باشند می‌توانند با شرکت در فراخوان پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد سال 1401 در زمانی که اعلام می‌شود لیست رشته ها را بررسی کرده و رشته محل های ارائه شده را مطالعه کنند و در صورت تمایل فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کنند. برای سهولت انتخاب رشته داوطلبان شرکت در پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد سال جاری اطلاعات کاملتری در رابطه با رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401 با لیست کامل کد رشته محل‌ها ارائه خواهد شد تا با آگاهی بیشتری در این زمینه تصمیم‌ گیری کنید.

 

رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401

 

لیست رشته های بدون کنکور دکتری آزاد 1401

داوطلبان برای ورود به دانشگاه آزاد اسلامی جهت تحصیل در مقطع دکتری به دو روش می توانند اقدام کنند.

اولین روش ثبت نام و شرکت در کنکور دکتری است که داوطلبان باید برای این منظور در آزمون دکتری سراسری شرکت کنند و بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری 1401 انتخاب رشته کنند و در یکی از رشته های دکتری دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند.

راه دومی که میتوان برای ورود به دانشگاه آزاد در مقطع دکتری انتخاب کرد این است که افرادی که شرایط مربوط به ثبت نام استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد را دارند با بررسی این طرح می‌توانند بدون شرکت در کنکور دکتری و صرفاً با سوابق تحصیلی خود در یکی از رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهند.

 

 آن دسته از داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در مقطع تحصیلی دکتری دانشگاه آزاد را داشته باشند و به هر دلیلی نتوانستند در کنکور دکتری دانشگاه آزاد سال 1401 ثبت نام کنند می‌توانند در یکی از رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. لیست آن ها در سایت سنجش دانشگاه آزاد به نشانی  azmoon.orgمنتشر خواهد شد.

داوطلبان باید جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 دفترچه راهنمای انتخاب رشته و ثبت نام در مقطع دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد را دانلود کرده و آن را به دقت مطالعه کنند. تنوع لیست رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد زیاد است ولی با این وجود همه رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور پذیرش ندارد، چون هنوز هم ادامه تحصیل در بعضی از رشته های پرطرفدار با برگزاری آزمون امکان پذیر است.

 

چنانچه قصد مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد را دارید می توانید با دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401 لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه را مشاهده کنید که در ادامه لینک دانلود دفترچه را مشاهده خواهید کرد.

 

رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد 1401

 

 

 

 متقاضیان علاقمند به شرکت در فراخوان ثبت نام دکتری بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه آزاد سال 1401 می‌توانند در مقاله جدا که در این رابطه گردآوری شده را مطالعه کنند و از ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اطلاع پیدا کنند.

 

کد رشته محل های بدون آزمون دکتری آزاد 1401

داوطلبانی که تمایل به انتخاب رشته در مقطع دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد دارند باید فرم انتخاب رشته خود که در سایت سازمان سنجش دانشگاه آزاد قرار دارد را تکمیل کنند و اطلاعات فردی، سوابق و سکونت خود را وارد کنند.

 مهمترین اطلاعاتی که از فرد خواسته می شود کد رشته محل های بدون آزمون دکتری آزاد است. هر کدام از رشته ها و دانشگاه هایی که برای پذیرش دانشجو بدون کنکور در مقطع دکتری اعلام آمادگی کنند یک کد رشته مشخص منتشر می‌کنند که برای مشخص شدن انتخاب‌های داوطلبان باید حتما به درستی در فرم انتخاب رشته وارد شود تا بررسی ها به صورت درست انجام شود.

 

کد رشته محل های بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401 در دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دکتری آزاد آورده شده و داوطلبان می‌توانند زمانی که دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 منتشر شد آن را دانلود کرده و مطالعه کنند و در لیست رشته ها را به همراه کد آنها دریافت کنند.

با توجه به اینکه ظرفیت‌های هر دانشگاه متفاوت است و هر کدام از واحدهای دانشگاه آزاد رشته های خاصی را ارائه می‌کنند، داوطلبان باید با توجه به رشته مورد نظر خود در دفترچه راهنمای ثبت نام دنبال دانشگاه هایی بگردند که در همان رشته مورد علاقه او به پذیرش دانشجو بدون آزمون اقدام کرده باشد.

با توجه به اینکه کد رشته محل‌ های دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد تنوع زیادی دارد اگر تمایل به مشاهده لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401 و کد رشته محل های بدون آزمون دکتری دارید می توانید با دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون دکتری 1401 اطلاعات دقیق‌ تری در این رابطه دریافت کنید.

 

رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد 1401

 

فراموش نکنید که هرساله تغییراتی در لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد و کد ها به وجود می آید و نمی‌توانید روی کدهایی که سال قبل منتشر شده حساب کنید و باید حتماً دفترچه به روز شده را دریافت و مطالعه نمایید.

 

 مشاوره انتخاب رشته بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد 1401

داوطلبانی که تمایل دارند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد سال 1401 در رشته های بدون آزمون را انجام دهند باید در زمانی که تعیین می‌شود به سایت سنجش و آموزش دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس  azmoon.org مراجعه کرده و مراحل مربوط به انتخاب رشته بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد 1401 را مرحله به مرحله انجام دهند.

پیشنهاد می کنیم که داوطلبان قبل از اقدام برای ثبت نام در درجه اول دفترچه راهنمای انتخاب رشته سال 1401 را از این سایت دانلود کرده و همه توضیحات را با دقت مطالعه کنند.

داوطلبان در اولین مرحله برای ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد باید به سایت پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و کارت اعتباری ثبت نام را خریداری کنند.

 

بعد از اینکه هزینه ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد سال 1401 پرداخت شد داوطلبان باید در محلی که اعلام می‌شود انتخاب رشته را در همین سایت انجام دهند و سریال کارت اعتباری خریداری شده را وارد کنند و در کنار آن کد ملی را وارد سامانه ثبت نام کرده و مراحل مربوط به ثبت نام را در سامانه به صورت آنلاین انجام دهند.

به منظور آگاهی از لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد راهنمای انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد دریافت و مطالعه شود.

در آخرین مرحله بعد از اینکه مراحل انتخاب رشته تکمیل شد یک کد پیگیری به داوطلب داده می شود که باید تا آخرین مرحله ثبت نام در دانشگاه آزاد این کد را نزد خود داشته باشد.

لیست داوطلبان چند برابر ظرفیت در سایت پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می‌شود و داوطلبان می‌توانند با توجه به این لیست برای مصاحبه حضوری و علمی خود را آماده کنند.

اگر با مطالعه مطلب فوق هنوز هم در رابطه با رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 1401 سوالی دارید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از آنها در این زمینه مشورت بخواهید.

 

دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد