زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 98
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

هر ساله آزمون دکتری آزاد و سراسری به صورت تلفیقی برگزار می‌شود و بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل در این مقطع تحصیلی در این آزمون به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و بعد از گذر از مراحل مختلف کسانی که ذیصلاح باشند مشغول به تحصیل در این مقطع خواهند شد. بعد از اینکه افراد در آذرماه در کنکور دکترا ثبت نام کردند آزمون سراسری به صورت هماهنگ کشوری در اسفند ماه برگزار می شود و نتایج اولیه آن در اردیبهشت ماه اعلام می‌شود.

 

دکتری

 

بعد از اینکه نتایج اعلام شد آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شدند قادر هستند انتخاب رشته خود را تا تاریخی که سایت سازمان سنجش اعلام می کند انجام دهند. بعد از اینکه کد رشته های مورد نظر افراد انتخاب شده و در سایت قرار داده شد مراحل بعدی انجام می شود و افراد برای مصاحبه به دانشگاه ها فراخوانده می‌شوند و در صورت کسب امتیاز لازم و قبولی از دانشگاه ها می توانند به تحصیل در آن رشته و دانشگاه مشغول شوند.

 

دکتری

 

افرادی که مجاز به انتخاب رشته اعلام شدند می توانند تا 40 کدرشته محل مختلف را انتخاب کنند و در نظر داشته باشند که حتما اولویت های مختلف را بررسی کنند و سپس به تنظیم و ترتیب این کد رشته ها بپردازند. کسانی که مجاز اعلام شده اند می توانند انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد را هم از طریق سایت آزمون انجام دهند و بعد از این که کد ملی خود را وارد کردند و کد رهگیری و سایر مراحل را هم انجام دادند می‌توانند انتخاب رشته دانشگاه آزاد را هم انجام دهند.

 

دکتری

 

در نظر داشته باشید که فرآیند انتخاب رشته یکی از مهمترین مراحل رسیدن به آینده پیش روی شماست که برای آن کلی زحمت کشیده اید پس سعی کنید نهایت دقت و حساسیت را در این مرحله به خرج دهید و قبل از اینکه انتخاب رشته را وارد سایت کنید روی کاغذی برای خود بنویسید و مشخص کنید که واقعاً اولویت های شما چه چیزی است و بعد به انتخاب رشته بپردازید.

 

دکتری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد