زمان و نحوه ی اعلام نتایج اولیه و نهایی دکتری 1402

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد زمان و نحوه ی اعلام نتایج اولیه و نهایی دکتری 1402
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

بعد از اینکه آزمون سراسری دکتری آزاد و سراسری برگزار شد افراد در انتظار پاسخ نتایج این آزمون خواهند بود و برای خیلی از آنها جاس سوال است که نتایج اولیه و نهایی این آزمون به صورت جداگانه اعلام خواهد شد یا با هم گزارش می شود. باید آگاه باشید که نتایج آزمون دکتری برای دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت جداگانه بررسی می شود و اعلام می شود و سایت سنجش و آموزش کشور نتایج سراسری را بر روی سایت قرار می دهد و سایتی که نتایج آزمون دکتری را ثبت می کند بصورت جداگانه ( azmoon.org ) خواهد بود. 

 

نتایج دکتری

 

بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری تخصصی انتخاب رشته برای دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی به طور جداگانه انجام خواهد شد و داوطلبان با توجه به نمره تراز و رتبه ای که در آزمون بدست آوردند، نسبت به انتخاب اولویت هایشان از بین رشته محل های موجود در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد اقدام خواهند کرد.

 

نتایج دکتری سراسری

 

بعد از اینکه زمان تعیین شده برای انتخاب رشته به پایان رسید سازمان سنجش با توجه به حدنصاب نمره اعلام شده از طرف دانشگاه ها و نتایج کنکور دکتری و دانشگاه آزاد بر اساس رتبه داوطلبان، اقدام به بررسی اولویت های انتخابی داوطلبان این آزمون در انتخاب رشته می کند. بعد از آن نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری که شامل رشته محل هایی است که هر داوطلب میتواند برای مصاحبه شرکت کند، منتشر می شود و داوطلبان در رشته محل های مورد علاقه خود برای مصاحبه می روند و با هم رقابت می کنند.

 

نتایج اولیه انتخاب رشته دکتری

 

تمامی این مراحل انتخاب رشته و اعلام نتایج انتخاب رشته و دعوت به مصاحبه دانشگاه ها برای دانشگاه های دولتی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و برای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه انجام می شود و تمام نکاتی که باید رعایت شود هم از طریق سازمان سنجش و خود دانشگاه ها و مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از طریق مرکز سنجش و پذیرش و نیز واحدهای این دانشگاه  مشخص خواهد شد.

 

نتایج دکتری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد