سوالات پر تکرار و متداول در مورد ثبت نام آزمون دکتری

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد سوالات پر تکرار و متداول در مورد ثبت نام آزمون دکتری
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

امسال هم مانند هر سال ثبت نام آزمون سراسری دکترا در آذر ماه آغاز می‌شود و داوطلبان تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت هماهنگ کشوری در این آزمون شرکت می‌کنند. قبل از اینکه در این آزمون ثبت‌نام کنید لازم است شرایط ثبت نام آزمون دکترا را بدانید و بعد از اینکه دفترچه ثبت نام کنکور دکترا را به صورت کامل و دقیق مطالعه کردید اقدام به ثبت نام در این آزمون کنید.

 

دکتری

 

بسیاری از افراد حتی بعد از اینکه دفترچه را به صورت کامل مطالعه می‌کنند باز هم در ذهن آنها سوالاتی در مورد آزمون به وجود می آید. در این مقاله سعی کردیم به تعدادی از این سوالات که در بین سایر سوالات داوطلبان پرتکرار تر بوده است پاسخ دهیم تا افراد بتوانند با آگاهی کامل در مورد نحوه ی شرکت در آزمون سراسری ثبت نام و آزمون بهتری را داشته باشند.

 

دکتری

 

یکی از سوالاتی که افراد با آن مواجه هستند این است که به صورت کلی چه کسانی قادر به شرکت در آزمون دکتری  هستند؟ در پاسخ به این سوالات باید بگویم کسانی که مدرک کارشناسی ارشد یا همان فوق لیسانس و یا دکترای حرفه ای دارند و یا دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای هستند و قادر هستند تا آخر شهریور فارغ التحصیل شوند می توانند در این آزمون شرکت کنند.

 

دکتری

 

خیلی از افراد در مورد حداقل معدل لازم برای شرکت در آزمون دکتری سوال پرسیدند و در مورد این افراد باید بگوییم که کسانی که معدل کل کارشناسی ارشد آنها از 14 کمتر باشد اجازه ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری را ندارند.

 

دکتری

 

افرادی که مشغول به تحصیل در مقطع دکترا هستند بعد از اینکه تصمیم گرفتند در آزمون دکترا شرکت کنند تا شاید در یک دانشگاه دیگر و یک رشته دیگر قبول شوند لازم است حتما قبل از اینکه تاریخ ثبت نام به پایان برسد از مقطع فعلی یعنی همان مقطع دکترا انصراف قطعی دهند زیرا اگر از مقطع خود تا قبل از ثبت نام کنکور انصراف نداده باشند در صورت قبولی هم برای سازمان سنجش مورد قبول نخواهد بود و قبولی آنها لغو می‌شود.

 

دکتری

 

کسانی که در دوره روزانه برای آزمون دکترا به صورت نهایی پذیرفته شوند باز هم می توانند در کنکور دکترای سال بعد ثبت نام کنند و شرکت کنند ولی دیگر نمی توانند از دوره های روزانه که در آن شهریه ای پرداخت نمی شود اقدام به تحصیل کنند. در صورتی که افراد در مورد هزینه ثبت نام کنکور دکترا سوال داشته باشند باید بدانند که معمولاً پرداخت هزینه به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب در سایت ثبت نام آزمون دکترا انجام میشود و این مبلغ حدود 120 هزار تومان است که معمولاً هر سال یک مقداری تغییر خواهد کرد که سایت سازمان سنجش مبلغ دقیق را قبل از ثبت نام می کنند.

 

دکتری

 

تمامی داوطلبان بر اساس مدرک تحصیلی پیشین خودشان مجاز هستند که فقط در یک رشته امتحانی ثبت نام و شرکت کنند. در نظر داشته باشید تا قبل از شرکت در آزمون شما میتوانید مشخصات مختلف و ایراداتی که در ثبت‌نام داشتید را اصلاح کنید پس از این بابت نگرانی نداشته باشید و در نظر داشته باشید که آزمون سراسری و آزاد با هم برگزار می شود و یک ثبت نام دارد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد