شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

هر ساله دانشگاه های مختلفی به صورت بدون آزمون در رشته‌های مختلفی دانشجو می پذیرند که در این بین برای پذیرش دانشجو بدون آزمون دانشگاه آزاد یکسری شرایطی را دارد که افراد باید بررسی کنند که تمام شرایطی که دانشگاه مشخص کرده است را داشته باشند تا بتوانند در این دانشگاه ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

 

آزاد

 

پس لازم است که اول از همه از شرایط ثبت نام و اطلاعاتی مثل مدارکی که برای ثبت نام لازم است اطلاع داشته باشند و علاوه بر آنها در مورد شهریه دانشگاه آزاد هم تحقیق کنند زیرا ممکن است رشته ای که انتخاب می کنند شهریه ای داشته باشد که تحصیل در یک رشته را برای فردی غیر ممکن کند. پس لازم است که از تمام مواردی که گفتیم اطلاع داشته باشند تا بتوانند در نهایت در مقطعی که مورد نظر ایشان است ثبت نام و در صورت قبولی ادامه تحصیل دهند. شرایط لازم برای ثبت نام و ادامه تحصیل در دو دسته ی شرایط عمومی و اختصاصی قرار می گیرد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران

نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران

نداشتن فساد اخلاقی

داشتن توانایی جسمی متناسب برای تحصیل در رشته های انتخابی

رعایت مقررات دانشگاه آزاد

تبعیت دانشجو از قوانین جمهوری اسلامی ایران

عدم تعهد تامین خوابگاه

ممنوعیت نقل و انتقال و مهمانی دانشگاه آزاد در صورت پذیرش بدون کنکور

 

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

آخرین مدرک تحصیلی که توسط داوطلبان گرفته شده است اهمیت زیادی دارد. دارندگان مدرک دیپلم فنی و حرفه ای، دیپلم کار و دانش، دیپلم سه ساله رشته های نظری ( تجربی، انسانی، ریاضی ) و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم، مجاز به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد سال جاری در مقطع کاردانی پیوسته هستند. داوطلبانی که دیپلم کار و دانش دارند باید در رشته مطابق و متناسب با دیپلم خود ادامه تحصیل دهند و در صورت پذیرش، باید 12 واحد جبرانی را در دانشگاه پاس کنند.

داوطلبان رشته تربیت بدنی نیازنیست تطابق با رشته دیپلم خود را رعایت کنند ولی باید به لحاظ سلامت جسمی، توانایی تحصیل در این رشته را داشته باشند در غیر این صورت با تحصیل شان مخالفت می شود. دیپلمه های فنی و حرفه ای ، کار و دانش و هنرستان های نظام قدیم حتما باید رشته متناسب با دیپلم خود را از بین لیست رشته های ارائه شده در دفترچه ثبت نام کاردانی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد انتخاب نمایند.

 

آزاد

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

داوطلبان رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد حتما باید مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا مدرک پیش دانشگاهی را گرفته باشند و یا مشغول به تحصیل باشند تا بتوانند در دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنند. همچنین متقاضیانی که مدرک علوم حوزوی دارند باید مدرک شان معادل دیپلم چهار ساله نظام قدیم ( حداقل سطح لمعتین و اصول ) باشد و در این صورت می توانند از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد، رشته های گروه علوم انسانی را انتخاب کنند. از شرایط قابل توجه برای تحصیل در رشته های تربیت بدنی و بازیگری و کارگردانی برخوداری از سلامت جسمانی متناسب با رشته تحصیلی است.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد

هر داوطلب برای تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد باید دارای یکی از مدارک دیپلم چهار ساله نظام قدیم، مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) باشند و فارغ التحصیلان دیپلم فنی و حرفه ای و کار و دانش مجاز به ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد نیستند. شرایط تحصیل دارندگان مدرک علوم حوزوی در مقطع کارشناسی پیوسته همانند تحصیل در مقطع کاردانی ناپیوسته است. علاقه مندان به تحصیل در رشته مهندسی دریا - دریا نوردی، تربیت بدنی ، کارگردانی و بازیگری باید از سلامت جسمانی متناسب با رشته خود برخوردار باشند. متقاضیان رشته موسیقی علاوه بر ثبت نام  در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد باید در آزمون عملی و مصاحبه فرهنگی نیز شرکت کند.

 

آزاد

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

داوطلبان کارشناسی ناپیوسته ( کاردانی به کارشناسی ) برای ورود به دانشگاه آزاد نیاز به مدرک کاردانی دارند و اگر دانشجوی ترم آخر کاردانی باشند می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در زمان مقرر ثبت نام خود را تکمیل کنند. داوطلبان هنگام ثبت نام باید مدرک تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهند. طلابی که سطح 1 را در حوزه علمیه به اتمام رسانده باشند می توانند در رشته های گروه علوم انسانی کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند. شرط سلامت جسمانی برای مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز پا بر جاست. برخی شرایط مختص رشته های مهندسی تکنولوژی هواپیما، مهندسی تکنولوژی اویونیک و رشته های آموزشی در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد آمده است که علاقه مندان لازم است آن را مطالعه کنند.

 

سایر نکات حائز اهمیت برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

با توجه به اینکه ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه آزاد قابلیت ویرایش ندارد در این مقاله نکات و شرایط مهم هر مقطع توضیح داده شد. پذیرش دانشجو در بدون کنکور دانشگاه آزاد، بر اساس سوابق تحصیلی یعنی معدل دیپلم خواهد بود و آقایان مشمولی که در مقطع کاردانی قصد ادامه تحصیل دارند باید بدانند که مقطع کاردانی ایست خدمتی ندارد. تحصیل در دانشگاه آزاد الزام حضور در کلاس دارد که کارکنان و معلمان باید این نکته را مد نظر قرار دهند.

 

آزاد

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد