شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 97
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

افرادی که داوطلب ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در رشته‌های متفاوت در سال تحصیلی 97 - 98 هستند می‌توانند از طریق کنکور و یا حتی بدون گذراندن مرحله کنکور وارد دانشگاه شوند و ادامه تحصیل دهند ولی باید بدانید که تمام دانشگاه ها و تمام رشته ها این قابلیت را ندارند که شما بتوانید بدون کنکور در آن ادامه تحصیل دهید و فقط یک سری رشته ها در بعضی از دانشگاه ها هستند که شما می توانید بدون شرکت در هیچ گونه آزمونی در آن رشته ها ادامه تحصیل دهید.

 

بدون کنکور

 

برای اینکه بتوانید در هر کدام از رشته های مشخص شده بدون کنکور وارد دانشگاه علمی کاربردی 97 شوید لازم است یک سری شرایطی را داشته باشید تا بتوانید در این دانشگاه‌ها ثبت نام کنید و ادامه تحصیل دهید. شرایطی که گفته می شود هم مربوط به مقطع کاردانی 97 و هم کارشناسی ناپیوسته 97 است و افرادی که می‌خواهند در رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 97 تحصیل کنند باید شرایط عمومی و اختصاصی که دانشگاه و آموزش کل کشور مشخص کرده است را داشته باشند.

 

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 97

  • اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران

  • نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران

  • نداشتن فساد اخلاقی 

  • داشتن توانایی جسمی متناسب برای تحصیل در رشته های انتخابی

  •  رعایت مقررات دانشگاه علمی کاربردی 

  • تبعیت دانشجو از قوانین جمهوری اسلامی ایران

  • عدم تعهد تامین خوابگاه

 

بدون کنکور

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 97

اما در مورد شرایط اختصاصی برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 97 که باید افراد دارا باشند باید بگوییم که کسانی که میخواهند در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی ادامه تحصیل دهند حتما باید مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا دیپلم سه ساله نظام جدید در رشته های مختلف داشته باشند و کسانی که در حال حاضر دانش آموز سال آخر متوسط هستند باید بتوانند تا آخر بهمن ماه مدرک خود را دریافت کنند تا بتوانند برای ورودی نیمسال دوم بهمن ثبت نام کنند.

 

سعی کنید حتما خیلی دقیق دفترچه راهنمای دانشگاه علمی کاربردی را مطالعه کنید تا به تمام سوالاتی که برای شما پیش می آید پاسخ داده شود و با آگاهی بیشتری اقدام به انجام مراحل مختلف کنید و در همین دفترچه جدولی برای متقاضیان آورده شده است که در جدول شماره 5 مشخص میکند که هر مرکز آموزشی علمی کاربردی چه شرایطی دارد و افراد باید مشخص کنند که می خواهند در کدام یک از این مراکز ادامه تحصیل دهند و بعد ببینند که آیا شرایطی که این مرکز مشخص کرده است را دارند یا خیر و بعد اقدام به سایر مراحل کنند.

 

بدون کنکور

 

سعی کنید رشته ای که انتخاب می‌کنید کاملاً با توان شما هم از نظر ذهنی و هم از نظر جسمی مطابقت داشته باشد زیرا قرار است مهم‌ترین سال‌های عمر شما برای مطالعه رشته تحصیلی که انتخاب می کنید گذاشته شود و همچنین آینده شغلی و تحصیلی شما هم در گرو این انتخاب شماست. پس سعی کنید بهترین و آگاهانه ترین انتخاب را انجام دهید چون در کنار تمام مواردی که گفته شد قرار است شما برای تحصیل در این رشته ها شهریه پرداخت کنید و لازم است که نهایت دقت را در انتخاب رشته و تحصیل داشته باشید.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 97 به این صورت است که کسانی که میخواهند از مقطع کاردانی به کارشناسی بروند و می خواهند این ادامه تحصیل را در دانشگاه علمی کاربردی و بدون کنکور داشته باشند لازم است که حتما مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته داشته باشند و اگر دانشجوی ترم آخر مقطع کاردانی باشند هم باید در زمان مشخصی که دانشگاه و سایت سازمان سنجش مشخص کرده است ثبت نام را انجام دهند و درسشان تکمیل شود که بتوانند مدرک را برای مقطع جدید ارائه دهند و در ضمن بدانید کسانی که میخواهند به صورت مجدد در این مقطع ادامه تحصیل دهند و یا مدرک بالاتر از این مقطع تحصیلی را دارند، هیچ مشکلی برای تحصیل در این مقطع نخواهند داشت.

 

همانطور که گفتیم سعی کنید رشته ای را انتخاب کنید که کاملاً با توانایی‌های شما مطابقت داشته باشد. در نظر داشته باشید که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی از طریق اینترنت انجام می شود و بعد از اینکه شما مراحل ثبت نام را طی کردید نمی توانید اطلاعات را ویرایش کنید پس لازم است که نهایت دقت را به خرج دهید و بدانید که پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی بر اساس معدل و سوابق تحصیلی می باشد.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد