شرایط معاف از رزم خدمت سربازی

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد شرایط معاف از رزم خدمت سربازی
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

یکی از مهم ترین سولاتی که برای افرادی که مشمول خدمت سربازی شده اند پیش می آید این است که نحوه گرفتن معافیت خدمت سربازی و یا اطلاع از شرایط معاف از رزم و انواع معافیت ها و ...می باشد. معاف از رزم شدن یعنی شما دارای یک بیماری هستید که باهاش نمی توانید معافیت دائم بگیرید و بهتون معافیت از رزم میدن و معافیت از رزم یعنی آموزشی میروید، خدمت هم میروید فقط یه سری کارها رو انجام نمیدهید در عوض یه سری کارهای دیگه رو انجام میدهید. افرادی که معاف از رزم میشو لازم است این نکته ا بدانند که این مورد در کارت پایان خدمت ذکر نمی شود.

 

معافیت

 

1) کسانی که از لحاظ جسمی و روانی، سالم بوده وقادر به انجام خدمت دوره ضرورت هستند.

2) کسانی که دچار بیماری و نقص عضوو اختلال روانی جزئی هستند و اگر چه به دلیل عدم برخورداری از سلامتی کامل، توان انجام امور رزمی را ندارند ولی به تناسب نوع بیماری یا نقص عضو و با لحاظ میزان تحصیلاتشان، قادر به انجام خدمت دوره ضرورت در امور غیر رزمی هستند و به عنوان مشمولان معاف ازرزم شناخته می شوند.

3) کسانی که دچار عدم رشد یا بیماری های جسمی یا روانی درمان پذیر هستند و به دلیل اینکه باید برای بازیابی سلامت، تحت درمان و معالجات لازم قرار گیرند، در مدتی که براساس ضوابط موضوع این آیین نامه و پیوست آن تعیین میگردد، قادر به انجام خدمت دوره ضرورت نیستند و در مدت مذکور، به عنوان مشمولان معاف موقت پزشکی شناخته می شوند.

 4) کسانی که دچار بیماری و نقص عضو یا اختلال روانی غیر قابل درمان هستند و به طور دائم، قادر به انجام خدمت دوره ضرورت در امور رزمی یا غیر رزمی نیستند و آن دسته از مشمولان معاف موقت پزشکی که با رعایت ترتیبات مقرر در ماده (40) قانون و ماده (25) این آیین نامه، نیاز به معالجات طولانی مدت (بیش از دو سال) دارند و به عنوان مشمولان معاف دائم پزشکی شناخته می شوند.ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد