عوامل محرومیت از ثبت نام آزمون دکتری

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد عوامل محرومیت از ثبت نام آزمون دکتری
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

هر ساله تعداد زیادی از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای تمایل به شرکت در آزمون سراسری دکترا را دارند که معمولا بعضی از افراد به علت مطالعه کمی که دارند اطلاعات کافی در مورد تمامی شرایط آزمون ها ندارند. بعضی از آنها نمی دانند که به طور مثال چه عواملی می‌توانند آنها را از ثبت نام در کنکور دکترا محروم کنند به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم تا مواردی را که باعث می شود داوطلبان از ثبت‌نام و شرکت در آزمون ها محروم و منع شوند جمع آوری کنیم تا افراد با داشتن آگاهی بیشتر بتوانند تصمیمات بهتری بگیرند.

 

دکتری

 

داوطلبان مقطع دکترا در دوره روزانه 

کسانی که به صورت نهایی در آزمون دکتری برای دوره  روزانه قبول شوند اگر ثبت نام نکنند و یا انصراف قطعی بدهند نمی توانند در کنکور دکتری سال بعد ثبت نام و شرکت کنند. در واقع می‌توان گفت همه پذیرفته شدگان دکتری که در دوره روزانه قبول شده اند امکان شرکت و ثبت نام در کنکور دکتری سال بعد را نخواهند داشت. البته در نظر داشته باشید که ممکن است در بعضی از شرایط خاص این قانون ها جابه جا شوند و تغییر کنند. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که در قسمت محروم شده از آزمون قرار دارید و واقعاً دلتان می‌خواهد که در این آزمون شرکت کنید می توانید درخواست خود را در قسمت ثبت درخواست در سامانه پاسخگویی سایت ثبت نام دکترا در واقع همان سایت‌ سازمان‌سنجش است ثبت کنید تا شاید اجازه ثبت نام در کنکور دکتری به شما داده شود.

 

دکتری

 

داوطلبان مقطع دکترا برای دوره غیر روزانه

کسانی که در کنکور دکتری سال جاری شرکت کنند بعد از اینکه فرم انتخاب رشته دکترا تکمیل شده و ثبت نام آنها صورت گرفت و آنها موفق به قبولی در یکی از دوره های غیرروزانه مثل پیام نور یا غیر انتفاعی و یا دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان شدند اگر ثبت نام نکرده باشند میتوانند در کنکور دکتری ثبت نام و شرکت کنند. ولی اگر همین داوطلبان در دانشگاه قبول شده باشند و ثبت نام را هم انجام داده باشند باید قبل از اینکه مهلت ثبت نام دکتری تمام شود انصراف قطعی خود را از دانشگاه محل تحصیل انجام دهند. برای این منظور باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند تا عدم محرومیت برای ثبت‌نام دکترا در مورد آزمون را برای خودشان انجام دهند و رفع محرومیت کنند.

 

دکتری

 

ممکن است بعضی از افراد بعد از اینکه مشغول به تحصیل می شوند متوجه شدند که به رشته تحصیلی خود علاقه ندارند و یا اینکه نمی توانند از پس پرداخت شهریه های تحصیلی بربیایند و یا حتی مسافت طولانی از شهر محل سکونت آنها و دانشگاه برای آنها مشکل ساز است و تصمیم می‌گیرند که دوباره در کنکور دکتری شرکت کنند. این افراد باید قبل از این که ثبت نام کنکور دکتری به پایان برسد انصراف قطعی خودشان را از دانشگاه محل تحصیل انجام دهند و وارد سامانه پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور شوند و یک درخواست در این سامانه ثبت کنند که از آنها رفع محرومیت شود که این درخواست در قسمت ثبت نام آزمون دکتری قرار می گیرد و توسط کارشناسان این درخواست‌ها بررسی می‌شود و پاسخ به داوطلبان داده می‌شود.

 

دکتری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد