مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری 1402

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری 1402
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

ثبت نام کنکور سراسری دکترا مانند هر سال از طریق اینترنت انجام می شود و داوطلبان می توانند وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور شوند و مراحل ثبت نام را در آنجا طی کنند. برای اینکه افراد فعالیت هایی که مربوط به ثبت‌نام می باشد را انجام دهند لازم است قبل از اینکه فرم را پر کنند هزینه ثبت نام کنکور را پرداخت کنند.

بعد از اینکه هزینه پرداخت شد و کد رهگیری را دریافت کردند وارد سایت می‌شوند و به بخشی می‌روند که مربوط به ثبت نام آزمون سراسری دکترا می باشد. برای اینکه مراحل ثبت‌ نام به درستی صورت گیرد لازم است یکسری مدارک را هنگام ثبت نام در دست داشته باشند تا داخل سایت بارگذاری کنند و فرآیند آنها به صورت تکمیل و صحیح انجام شود.

 

ثبت نام دکتری

 

ازجمله مدارکی که برای ثبت نام نیاز دارند اسکن عکس پرسنلی آنهاست که باید 3 در 4 و یا 4 در 6 باشد و به تازگی گرفته شده باشد و باید فرمت آنها jpg باشد و اندازه عکس آنها نباید از 300 در 400 پیکسل بیشتر باشد و همچنین لازم است که تصویر افراد به صورت کاملا واضح باشد و بیش از 70 کیلوبایت نباشد و بهتر است عکس رنگی و زمینه سفید باشد. سعی کنید از عکس هایی که اسکن شده است استفاده نکنید و عکس با کیفیت را درون سایت قرار دهید و در مورد خانم ها باید توجه داشته باشید که عکس حجاب کامل داشته باشد.

 

ثبت نام دکتری

 

افرادی که دارای معلولیت های جسمی هستند باید برای خود پرونده تشکیل دهند. یعنی باید در سازمان بهزیستی پرونده داشته باشند زیرا از این سازمان و در مورد داوطلبان استعلام گرفته می شود و در صورتی که افراد این پرونده را تشکیل نداده اند بهتر است قبل از ثبت نام این کار را انجام دهند زیرا در غیر اینصورت تسهیلات و خدماتی که قرار است به آنها اهدا شود با مشکل اجرا می شود.

 

ثبت نام دکتری

 

بعد از آن وارد سایت می‌شوند و فرم ثبت نام را پر می کنند و باید اطلاعات فردی و تحصیلی خود را در آن وارد کنند. سعی کنید حتما هنگام انجام فرایند ثبت نام تمام مدارک لازم را در کنار خود داشته باشید زیرا معمولا زمان محدودی برای فرآیند ثبت نام در نظر گرفته می شود و بهتر است تمام مواردی که مورد نیاز است در کنار شما باشد.

 

ثبت نام دکتری

 

همانطور که در ابتدا گفتیم قبل از همه باید هزینه شرکت در آزمون پرداخت شود و هنگامی که این هزینه را پرداخت کردید کد رهگیری 12 رقمی برای شما ارسال می شود که هنگام ثبت نام باید آن را در سایت وارد کنید که نشان دهد شما مبلغ و هزینه لازم برای ثبت نام را پرداخت کرده اید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد