مشاوره تحصیلی تلفنی مدرسه

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره تحصیلی تلفنی مدرسه
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

یکی از مهم ترین مسائل در پیشرفت تحصیلی و ارتقا سطح فکری و علمی یاری گرفتن از مشاوران تحصیلی است. در صورتیکه به این امر مهم توجه کافی نشود ممکن است خسارات جبران ناپذیری شامل حال افراد شود که آینده او را تحت تاثیر قرار دهد. آینده تحصیلی و شغلی افراد از طرفی خودشان و از طرفی خانواده ی آن ها را درگیر خود خواهد کرد. برای پیشگیری از خسارت های ناشی از این قبیل کم توجهی ها بهترین راهکار ممکن انتخاب مشاور تحصیلی متخصص در زمینه­ ی علمی مربوطه است. انتخاب مشاور تحصیلی مناسب اولین قدم در این راستا خواهد بود، اما مورد دیگری که حائز اهمیت است، زمانی است که والدین برای رجوع به مشاورین باید در نظر بگیرند. با توجه به افزایش مشغله های والدین و کمبود زمان بهترین گزینه ی پیشنهادی برای دسترسی سریع تر با حفظ زمان بیشتر و هزینه ی مناسب تر مشاوره تلفنی خواهد بود.

 

مشاوره تحصیلی تلفنی مدرسه

 

هنگامی که با بسیاری از افراد موفق در زمینه های مختلف علمی صحبت می کنیم به مورد مشابهی بر میخوریم و آن یاری گرفتن از یک فرد متخصص در زمینه ی مربوطه است. در واقع می توان گفت کمتر کسی میتواند با سطح اطلاعات خود و بدون آگاهی از تجربیات افراد مجرب نسبت به زمینه ی کاری تصمیمات کاملا مناسبی اتخاذ کند. با این تفاسیر انتخاب مشاوره تحصیلی مناسب میتواند نقش بسیار مهمی را در موفقیت فرد ایفا نماید. همانطور که با کوچکترین اشتباه ممکن است آینده تحصیلی و شغلی فرد به خطر بیافتد، انتخاب آگاهانه مشاور مجرب می تواند نتایج بسیار خوبی را به همراه داشته باشد.

 

مشاوره تحصیلی تلفنی معرفی مدرسه

یکی از مواردی که اکثر مواقع والدین درگیر آن میشوند انتخاب بهترین مدرسه برای فرزندانشان است. مدرسه ای که بتواند در هر زمینه پاسخگوی نیاز علمی فرزندانشان باشد، از این حیث که زمانی که فرزندشان در محیط علمی مدرسه میگذراند مفید و کارآمد باشد. علاوه بر کادر علمی مجرب در مدرسه، فضای علمی حاکم برآن و نتیجه بخش بودن آموزش ها از جمله مواردی است که والدین به تنهایی نمی توانند در مورد هر مدرسه تحقیق کرده و به آن پی ببرند. به همین علت وجود مشاورین آگاه در این زمینه برای یاری رساندن به خانواده ها در انتخاب مدارس مناسب امری است که از اهمین بالایی برخوردار است.

 

مشاوره تحصیلی تلفنی مدرسه تیزهوشان

با توجه به اهمیتی که والدین این روزها به تحصیل فرزندانشان می‌ دهند و به دلیل همین اهمیت در زمینه ی تحصیلی فرزندانشان برای داشتن آینده ای موفق سرمایه گذاری میکنند، قبولی در تیزهوشان یکی از اهداف اکثر خانواده‌ هایی است که فرزندشان در مقاطع مختلف تحصیل می‌ کند.

ثبت نام تیزهوشان

در اسفند ماه هر سال ثبت نام تیزهوشان برگزار می شود. تیزهوشان یا مدرسه تیزهوشان یا سمپاد اسامی مختلف از مدرسه‌ هایی است که تحت نظر سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به پذیرش و رشد و پرورش دانش‌ آموزان مستعد می‌ پردازد.

آزمون تیزهوشان

در اواخر اردیبهشت ماه هر سال آزمون تیزهوشان صورت عمومی در سراسر کشور برای انتخاب دانش‌ آموزانی که امکان تحصیل و آموزش در مدارس تیزهوشان را دارند برگزار می‌ شود. آزمون تیزهوشان شامل مباحث علمی و هوش است. انتخاب دانش‌ آموزان برای هر مرکز تیزهوشان بر اساس رتبه به دست آمده در آزمون تیزهوشان همان مرکز صورت می‌ گیرد.

اولین مقطع تیزهوشان

اولین مقطعی است که دانش‌ آموزان می‌ توانند با قبولی در آزمون تیزهوشان وارد آن شوند تیزهوشان ششم است.
قبولی در این آزمون با توجه به این که دانش آموزان سن پایینی دارند باید برنامه‌ ریزی حرفه‌ ای و دقیقی داشته باشد، به این صورت که بتواند از حداکثر توانایی دانش‌ آموزان استفاده نماید.

مشاوره و برنامه‌ ریزی برای آزمون تیزهوشان

با توجه به این امر که سن دانش آموزان شرکت‌ کننده در آزمون تیزهوشان پایین است بنابراین برنامه‌ ریزی برای این آزمون باید به صورت تخصصی انجام گیرد. زیرا این دانش‌ آموزان توانایی تحمل ساعت‌ های طولانی مطالعه را ندارند و ممکن است خستگی ذهنی مانع از این شود که تمام توانایی دانش آموز تحت سنجش قرار گیرد. بنابراین نیاز به مشاور و برنامه ریز آگاه برای مدیریت شرایط ذکر شده بسیار محسوس است. مشاوری که بتواند بر اساس توانایی های هر فرد به صورت شخصی برنامه ریزی را انجام دهد.

 

مشاوره تحصیلی تلفنی مدرسه

 

مشاوره تحصیلی تلفنی مدرسه نمونه دولتی

مدارس نمونه دولتی از جمله مدارسی هستند که به لحاظ سطح علمی در درجه بالایی نسبت به مدارس دولتی معمولی قرار دارند. هدف اصلی این مدارس بهره مندی از استعداد ها و قدرت تفکر دانش آموزان به مناسب ترین نحو ممکن است. از آنجا که این مدارس به علت بازدهی بسیار بالا در زمینه های علمی در سال های اخیر بسیار مورد توجه دانش آموزان و والدین قرار گرفته است. به علت این محبوبیت هر ساله داطلبان زیادی سطح علم و دانش خود را در آن می سنجند و با یکدیگر برای تحصیل در این مدارس به رقابت می پردازند. در بیشتر مواقع حتی دانش آموزان بسیار توانا استرس زیادی برای شرکت در این آزمون ها دارند به همین علت دانش آموزان باید توجه داشته باشند که با روش های درست درس خواندن و همچنین یادگیری نحوه ی درست تست زدن می توانند درصد قبولی خود را بالا ببرند. این آزمون ها هر ساله بصورت هماهنگ کشوری برگزار می شوند.

نکته ی قابل توجه در این رابطه این است که اقدام برای  ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی و ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان تنها از طریق سایت مربوط به آنها باید صورت گیرد.همچنین ثبت نام برای هر دو آزمون مشترک می باشد.

 

ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی

در گذشته آزمون های نمونه دولتی و استعداد های درخشان به صورت جداگانه در زمان های مشخص شده انجام می گرفت. همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر اینکه زمان آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی به صورت مجزا برگزار می شد، بلکه منابع آزمون و سوالات آزمون نیز بایکدیگر فرق داشت اما آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی سال 97 به گونه ای دیگر برگزار خواهد شد. با توجه به این موضوع که پذیرش در این آزمون ها نسبت به سال های گذشته سخت تر شده است و دانش آموزان استرس بیشتری را متحمل می شوند، برای کمتر شدن استرس و اضطراب دانش آموزان آزمون استعدادهای درخشان و نمونه دولتی ادغام و به صورت مشترک و هماهنگ در سراسر کشور برگزار خواهد شد. مشاوره قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی برای دانش آموزانی که می خواهند از شرایط مناسب تری نسبت به مدارس دیگر بهره ببرند بسیار پر اهمیت است. زیرا مشاور مجرب در این زمینه میتواند با برنامه ریزی مناسب و راهنمایی های مفید به دانش آموزان در کاهش استرس و سنجش توانایی آن ها به بهترین نحو کمک کند.

 

مشاوره تحصیلی تلفنی دانش آموزان

از آنجا که قشر دانش آموز بیش از هر طبقه سنی دیگری نیاز به مشاوره و راهنمایی دارد. شاید در سال های گذشته تنها با افزایش ساعت درس خواندن میتوانستیم نتایج خوبی بگیریم، اما امروزه با افزایش رقابت و مفهومی تر شدن دروس، برای رقابت مفید و موثر در زمینه ی تحصیل نیاز به مشاور کاملا حس می شود. دانش‌آموزان و دانشجویان بسیاری هستند که در جریان تحصیل با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند که مشاوره تحصیلی تلفنی می‌تواند در رفع این مشکلات کمک ­های مؤثری به دانش‌آموزان ارائه دهد. از جمله ی  این مشکلات ضعف در پایه‌ی تحصیلی و نبود انگیزه‌ی کافی در زمینه ی تحصیلی است. مدرسه مکان مناسبی برای انجام برنامه‌هایی در ارتباط با ایجاد مشکلات روانی و عاطفی است و بخش مهمی از رسالت مدرسه به آموزش سازگاری عاطفی فرد درزندگی اختصاص دارد؛ بنابراین مدرسه بهترین فضا و فرصت برای آموزش ترویج شیوه‌های سازگاری صحیح در زندگی فردی و اجتماعی به دانش آموزان است. مشاوران بعد از اطلاع از شرایط دانش آموز سعی می کنند با آموزش مهارت‌های زندگی و با ارائه‌ی خدمات راهنمایی و اطلاع‌رسانی در زمینه‌های تربیتی، تحصیلی و شغلی پاسخگوی نیازهای اساسی دانش‌آموزان، ازجمله شکوفایی استعدادها وتوانمندی‌ها، احساس خود ارزشمندی و اعتماد به نفس، خودشناسی و ارتقای سلامت روانی آنان نقش مؤثری را ایفا می‌کنند.