مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کارشناسی ارشد

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور کارشناسی ارشد
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد معمولأ اواخر آذرماه ثبت نام صورت می گیرد و در اردیبهشت ماه کنکور ارشد برگزار می شود. کنکور کارشناسی ارشد برای داوطلبانی است که در مقطع کارشناسی تحصیل کرده باشند و دارای مدرک کارشناسی یا دانشجوی کارشناسی باشند. عدم آشنایی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سراسری با نحوه ی شرکت و آماده سازی در کنکور کارشناسی ارشد باعث شده که حتی با وجود کسب رتبه ی قبولی مورد نظر نتوانند در دانشگاه خوبی قبول شوند. افراد برتر کنکور کارشناسی ارشد علاوه بر استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب، در آزمون های آزمایشی شرکت کرده و باعث کسب نتیجه خوبی در کنکور ارشد شده است . پس با برنامه ریزی صحیح خود را برای کنکور کارشناسی ارشد آماده نمائید.

 

 

زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد

در آذر ماه هر سال ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی انجام می گیرد و داوطلبانی که قصد ورود به دانشگاه سراسری روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی، پیام نور و آزاد را دارند باید با ورود به سازمان سنجش فرم ثبت نام کنکور ارشد را تهیه و اطلاعات خودر را وارد کنند. داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام می کنند به عنوان داوطلب متقاضی دانشگاه آزاد اسلامی هم نیز تلقی می شوند یعنی در صورت مجازشدن حق شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را خواهند داشت.

 

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد

از جمله شرایط کارشناسی ارشد که افراد باید داشته باشند این است که داوطلبان باید حین ثبت نام مدرک کارشناسی و یا دکتری حرفه ای داشته باشند و تا حداکثر 31 شهریور سال جاری مدرک خود را آماده کنند.

اگر قبلا در یک رشته ای در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند دیگر حق ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد در همان رشته را ندارند و باید یک رشته دیگر انتخاب کنند.

اگر دانشجوی کارشناسی ارشد در هر یک از دانشگاه های ایران هستند باید تا قبل از ثبت نام کنکور ارشد از دانشگاه قبلی انصراف دهند .

داوطلبانی که قصد تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی ارشد را دارند اگر قبلا از امکانات تحصیل رایگان استفاده کرده باشند برای بار دوم در صورتیکه در یک رشته محل روزانه پذیرفته شوند مشمول پرداخت شهریه دوره شبانه خواهند بود.

فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی، رشته های دبیری و داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها و سازمان های دولتی می بایست موافقت سازمان مربوطه را مبنی بر ادامه تحصیل خود دریافت کنند.

 

زمان برگزاری و اعلام نتایج کارشناسی ارشد

معمولا در اوایل اردیبهشت ماه نتایج کنکور ارشد اعلام می شود. طبق روال سال های اخیر در روز اول آزمون رشته های شناور و در روز دوم آزمون رشته های اصلی برگزار می شود و نتایج کنکور کارشناسی ارشد احتمالا یک ماه بعد از برگزاری آزمون یعنی حدودا نیمه دوم خرداد ماه اعلام خواهد شد و درسایت سازمان سنجش کارنامه و درصد های هر دروس به همراه رتبه و نمره کل منتشر خواهد شد. پس از اعلام نتایج طبق لیست رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد منتشر خواهد شد.

 

ارشد

 

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد انتخاب رشته تان باید صرفا بر مبنای الویتتان باشد. اگر چه برگه انتخاب رشته حاوی 100 کد رشته محل می باشد و فرقی نمی کند انتخاب ها اول باشند یا آخر ولی سعی کنید تمام انتخاب هایتان را پرکنید.

 

شرایط کنکور ارشد

کسانی که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند یا دانشجوی کارشناسی که تا پایان شهریور سال جاری بتوانند کارشناسی خود را را به پایان برسانند می توانند در کنکور ارشد امسال شرکت کنند. در قسمت شرایط کنکور کارشناسی ارشد به تفصیل در این مورد صحبت خواهیم کرد.

 

انتخاب رشته کنکور ارشد

داوطلبان برای انتخاب رشته باید با مراجعه به سایت سنجش برای دانشگاه های دولتی و سایت آزمون برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته خود را انجام دهند و مراحل انتخاب رشته را به ترتیب طی کنند.

 

اصول مهم کنکور کارشناسی ارشد

اصول و نحوه‌ی صحیح مطالعه کردن هر درس و برنامه ریزی صحیح در جهت پیشرفت هر روز امر مهمی است که تمامی داوطلبان در صورت تمایل به کسب نتیجه مطلوب باید به آن بپردازند.

اصول درست برنامه ریزی علمی

چگونه برنامه ریزی کاملی انجام دهیم

برای بهبود شیوه برنامه ریزی چه باید بکنیم

نحوه درست خلاصه برداری از نکات مهم 

نحوه صحیح مطالعه دروس

دفتری برای یادداشت کردن مشکلات خود داشته باشیم.

تصویر سازی کلی در برنامه ها و عملکرد خود در ذهنمان داشته باشیم.

گاهی مسائل روحی و پیش‌آمد‌های کم اهمیت و قابل گذشت، برداشت‌های اشتباه از یک اتفاق، دیدگاه اشتباه و نابه جا نسبت به اتفاقات اطراف ما که باعث مشکلات شدید در مطالعه و مسیر رشدو تمرکز ما ایجاد میکند. پس از برگزاری کنکور ارشد و کسب رتبه قبولی در کنکور ارشد، داوطلبان در موقعیت مهم تری نسبت به مرحله کنکور ارشد هستند، یعنی در مرحله انتخاب رشته کنکور ارشد قرار می گیرند که نوع تفکر و انتخاب در این مرحله اهمیت زیادی در قبولی در رشته و گرایش مورد علاقه خواهد داشت. بسیاری از داوطلبان در مرحله ابتدایی یعنی در کنکور ارشد موفق به کسب رتبه بسیار خوب می شوند اما به دلیل عدم اطلاعات درست و انتخاب رشته نامناسب در مرحله انتخاب رشته کنکور ارشد دچار مشکل می شوند.

 

ارشد