مشاوره کنکور ریاضی

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره کنکور ریاضی
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

تقریبا بیشتر افراد شرکت کننده در رشته ریاضی علاقمند به رشته های مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی معماری و مهندسی صنایع و مهندسی شیمی  وارد این رشته شده و قصد شرکت در کنکور ریاضی را دارند. بین سال های 70 تا 80 حدودا 500 هزار داوطلب در این گروه آزمایشی ثبت نام کردند اما طبق آمار اعلام شده توسط سازمان سنجش، در سال های اخیر، تعداد داوطلبان این گروه آزمایشی به 150 هزار نفر کاهش یافته است و اکثر دانش آموزان به دلایل مختلفی مانند آینده شغلی بهتر با درآمد بالاتر به سوی شرکت در کنکور سراسری تجربی ترغیب شده اند.  در نتیجه رقابت کمتری بین متقاضیان این گروه آزمایشی وجود دارد.

 

برای شروع مطالعه  مجموعه ساعات مطالعه خود را در طول یک هفته مشخص کنید. برای این کار باید ضرایب دروس اختصاصی را براساس زیرگروه رشته ی مورد نظر در عدد 3 ضرب کنید و سپس با ضرایب دروس عمومی جمع ببندید بعد از این کار باید متناسب با میزان توانایی و نیاز های خود ساعات بدست آمده برای مطالعه را کمی با شرایط خود تغییر دهید سپس با این کار می توانید ساعت مطالعه در هفته برای هر درس را بدست آورید. توجه داشته باشید آنچه که باعث موفقیت می شود، علاوه بر ساعت مطالعه کیفیت مطالعه است بنابراین از این نکته غافل نشوید.

توصیه ما به شما این است که سعی کنید علاوه بر مطالعه دروس اختصاصی از مطالعه دروس عمومی غافل نشوید و زمان مشخصی را به مطالعه دروس عمومی اختصاص دهید و در کنار دروس اختصاصی سعی کنید به صورت موازی دروس عمومی هم مطالعه کنید و تست های مربوط به هر درس را هم بزنید. دلیل این توصیه هم داشتن ضرایب و تاثیر این دروس در نتیجه کنکور خواهد بود. سعی کنید مطالعه را از درس‌های مورد علاقه تان شروع کنید و  درس اختصاصی و عمومی را به صورت یکی در میان بخوانید. برای مطالعه‌ی هر درس اختصاصی 2 الی 2 ساعت و نیم و برای درس عمومی 1 الی 1 ساعت و نیم زمان اختصاص دهید. بهتر است دروس سخت و مشابه را همزمان مطالعه نکنید.برای هر یک ساعت مطالعه، 10 الی 15 دقیقه استراحت کنید.

 

ریاضی 98

 

ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 1401

بر اساس اطلاعیه جدید سازمان سنجش و آموزش کشور زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 و کنکور ریاضی 1401 اول بهمن ماه آغاز می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد. البته این زمان قطعی نیست و به دلایل گوناگون ممکن است تغییر یابد. بنابراین داوطلبان کنکور ریاضی 1401 باید به صورت دوره ای سایت سازمان سنجش آموزش کشور را بازدید نمایند تا از زمان دقیق ثبت نام کنکور ریاضی 1401 مطلع گردند.

 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ریاضی 1401

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 1401 برای تمامی رشته های تحصیلی یکسان است و داوطلب باید در یکی از رشته های دبیرستان (رشته های نظری) دارای دیپلم و پیش دانشگاهی باشد. البته توصیه می شود که اگر یک داوطلب سعی دارد در دو رشته مختلف تحصیلی مانند رشته تجربی و رشته ریاضی اقدام به ثبت نام نماید، باید برای هر رشته کارت های اعتباری جدا از سایت سنجش و آموزش کشور خریداری نماید و بر اساس دستور العمل های داده شده اقدام به ثبت نام نماید.

 

منابع کنکور سراسری ریاضی 1401

در گروه ریاضی نیز بیشترین ضرایب مربوط به دروس ریاضی و فیزیک است که با بهبود سطح مطالعه کتب درسی و کتب کمک آموزشی که به عنوان منابع کنکور ریاضی به شما معرفی میکنیم میتوانید به موفقیت در کنکور و کسب نتایج بهتر امیدوار باشید. سوالاتی که معمولا در کنکور سراسری مطرح می شوند مربوط به دو دسته ی دروس عمومی و اختصاصی می شوند که به تفکیک هر کدام از آنها را برای شما شرح خواهیم داد.

 

ریاضی 98

 

دروس عمومی و تخصصی کنکور سراسری ریاضی 1401

دروس ادبیات فارسی، زبان عربی، معارف اسلامی (دین و زندگی) و زبان خارجی به عنوان دروس عمومی مطرح می شوند. کتب این دروس در بین تمامی گروه های آزمایشی یکسان است.

ضرایب دروس عمومی کنکور ریاضی

1. ادبیات فارسی با ضریب 4

2. زبان عربی با ضریب 2

3. معارف اسلامی (دین و زندگی) با ضریب 3

4. زبان خارجی با ضریب 2

اگر داوطلب اقلیت های مذهبی قصد پاسخ دهی به سوالات معارف غیراسلام (کلیمی، زرتشتی و مسیحی) به جای معارف اسلامی (دین و زندگی) را دارد، می توانند با علامت زدن گزینه مربوط به آن در هنگام ثبت نام اینترنتی، به سوالات آن پاسخ دهد.

 

بررسی سوالات کنکور سراسری ریاضی 1401

آزمون ریاضی دارای دو دفترچه عمومی و اختصاصی است که داوطلبان ملزم به پاسخگویی به آن هستند. دفترچه عمومی شامل 100 تست 4 گزینه ای می باشد. مدت زمان پاسخ گویی به سوالات این دفترچه 75 دقیقه می باشد. دفترچه اختصاصی شامل 135 تست 4 گزینه ای می باشد. مدت زمان پاسخ گویی به سوالات این دفترچه 175 دقیقه می باشد. در کل 235 تست در کنکور سراسری ریاضی 1401 وجود دارد و مدت زمان کل کنکور 4 ساعت و 10 دقیقه می باشد.

 

ریاضی 98

 

برنامه ریزی کنکور سراسری ریاضی 1401

کنکور سراسری یک رقابت بزرگ برای ورود به دانشگاه و رشته های مختلف است و در شرایط فعلی کنکور تنها برای پذیرش در دانشگاه ها و رشته های پرمتقاضی برگزار می شود. هرچه هدف مد نظر ما بزرگتر باشد برای دست یابی به آن در گام اول باید برنامه ریزی هوشمندانه تری داشته باشید و برای کسب موفقیت در این رقابت بزرگ که می تواند آینده تحصیلی و شغلی شما را تا حدود نسبتاً زیادی مشخص نماید نیز نیازمند برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای است.

 

ریاضی 98

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد