مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور سراسری

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور سراسری
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

مشاوره کنکور سراسری

موفقیت در کنکور سراسری و دستیابی به اهداف بلند مدت برای آینده ای بهتر نیازمند دانستن و داشتن مواردی مثل منابع کنکور سراسری، استفاده از کتاب های کمک آموزشی و آزمون های آزمایشی خوب برای رشته ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و  زبان در کنکور سراسری، مشاوره برنامه ریزی درسی و تست زنی در کنکور سراسری، نحوه صحیح مطالعه دروس برای موفقیت در کنکور سراسری، استفاده از نعطیلات نوروز یا عید برای مطالعه دروس عقب افتاده، جمع بندی کنکور سراسری و در نهایت مدیریت و کنترل زمان در کنکور سراسری هستیم. هیچ گاه نمی توان برای همه یک نسخه را پیچید و همه ما می دانیم که برنامه ریزی برای هر شخص به صورت مجزا و با توجه به توانایی ها و زمانی که برای مطالعه در طی روز اختصاص میدهد فرق دارد اما یکسری نکات در رابطه با برنامه ریزی صحیح اصولی وجود دارد که رعایت این اصول باعث دسترسی راحت تر به موفقیت خواهد شد.

 

 

 

 

مشاوره کنکور ریاضی

در بین گروه‌های مختلف آموزشی گروه آزمایشی علوم ریاضی یکی از رشته هایی است که بیشتر افرادی که آن را انتخاب می‌کنند و قصد ادامه تحصیل در آن را دارند تمایل دارند در رشته‌های مهندسی ادامه تحصیل دهند و معمولا جزو دانش آموزانی هستند که توانایی هوش و استعداد مطلوبی دارند و از درس های محاسباتی لذت میبرند. در واقع این گروه سومین گروه آزمایشی پرجمعیت درکنکورسراسری است و خیلی از رشته های فنی مهندسی و علوم پایه در این دسته جای دارند و متاسفانه به علت بازار کاری که در چند سال اخیر در مورد علوم پایه وجود داشته تمایل داوطلبان نسبت به شرکت در این آزمون کمتر شده است اما باز هم جزو گروه های آزمایشی  محبوب در بین داوطلبان است.

 

 

مشاوره کنکور تجربی

یکی از پرطرفدار ترین گروه های آزمایشی در بین سایر گروه‌های آزمایشی نزد داوطلبان گروه آزمایشی تجربی است زیرا هنوز هم با وجود بازار کاری که در مورد بیشتر رشته‌ها وجود دارد و افت کلی در مورد رشته های مختلف، هنوز هم رشته های تجربی مخصوصا رشته های تراز اول آن بازار کار خوبی دارند و خیلی از افراد هستند که تنها به عشق شرکت در رشته های پزشکی و ادامه تحصیل در آنها وارد کنکور می‌شوند و حتی آن هایی که مدرکی از رشته های دیگر دارند هم تمایل دارند در این رشته کنکور دهند و در رشته های پرطرفدار آن مثل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ادامه تحصیل دهند.

 

 

مشاوره کنکور انسانی

بیشتر افرادی که در رشته‌های علوم انسانی تحصیل می کنند علاقه‌مند به موارد مفهومی و تئوریک هستند و تمایل دارند در رشته‌های پرطرفداری مثل روانشناسی، حقوق یا حسابداری ادامه تحصیل دهند. اما با توجه به بازار کاری که این رشته در چند سال اخیر داشته میزان داوطلبان این رشته سال به سال کمتر می‌شود زیرا خیلی از پتانسیل های این رشته به خوبی به داوطلبان معرفی نشده است و افراد به اندازه کافی با این رشته و گرایش های آن آشنایی ندارند.

 رشته انسانی می تواند باعث موفقیت شما در زندگی شغلی و تحصیلی خود شود، مخصوصاً اگر رشته های مهم آن را در دانشگاه‌های معتبر بخوانید و در زمینه کاری خودتان به خوبی ظهور کنید می توانید خیلی خوب از این راه آینده خود را تامین کنید. اما همانطور که گفته شد برای انتخاب این رشته باید علایق خود را در نظر بگیرید و همچنین با توجه به استعدادها و آگاهی کامل تصمیم‌گیری را انجام دهید.

 

 

 مشاوره کنکور هنر

 در بین گروه‌های آزمایشی مختلف گروه آزمایشی هنر جزو آن دسته از رشته هایی است که شناور است و کسانی که رشته هنر خواندند و یا هر رشته دیگر خوانده باشند می‌توانند در این کنکور شرکت کنند و استعداد خود را محک بزنند و کسانی که بتوانند در دانشگاه های رده بالاتر و بهتر قبول شوند می‌توانند خیلی راحت از این راه به اهدافی که داشتند دست پیدا کنند، مخصوصا اگر بتوانند رتبه مطلوبی کسب کنند و در دانشگاه‌های طراز اول هنر ادامه تحصیل دهند.

ادامه تحصیل در رشته هنر نیازمند علاقه، پشتکار و استعداد است و ممکن است بعضی از افراد علاقه زیادی به بعضی از رشته‌های هنری داشته باشند اما چیزی که در کنار این علاقه و پشتکار مهم است استعداد افراد هست و باید به آن توجه کنند زیرا انتخاب رشته نادرست ممکن است شما را برای همیشه از ادامه تحصیل دلزده کند.

 

 

مشاوره کنکور زبان

 برای اینکه بتوانید در کنکور زبان های خارجی شرکت کنید باید در یکی از رشته های تحصیلی در دبیرستان و پیش دانشگاهی تحصیل کرده باشید و شما با هر گروه آزمایشی که در آن تحصیل کرده باشید می توانید در کنکور زبان های خارجی شرکت کنید.

برای شرکت در این آزمون کافیست کارت ورود به جلسه آن را به صورت جداگانه دریافت کنید و منابع آن را مطالعه کنید و در روز کنکور در آزمون زبان های خارجه امتحان دهید و کسانی که بتوانند مجاز به انتخاب رشته زبان شوند اجازه دارند 150 کد رشته محل را بر اساس اولویت در لیست انتخاب رشته‌های خود وارد کنند و پیشنهاد می‌کنیم انتخاب رشته را با توجه به نمره هایی که در زیر گروه های مختلف کسب کرده اید انجام دهید تا شانس قبولی شما بیشتر شود و انتخاب‌های شما نسوزد.

 

 

 

 

اولویت های برنامه ریزی کنکور 98

هنگامی که تصمیم به الویت بندی برنامه های خود می کنید باید به همه ی موارد توجه داشته باشید. به طور مثال اگر دانش آموز سال چهارم دبیرستان هستید باید قطعا یکی از اولویت های اصلی تان مطالعه دروس سال چهارم برای آمادگی حضور در کلاس درس و امتحانات روزانه و یا هفتگی باشد و اگر فارغ التحصیل هستید باز هم باید دقیقا برنامه زمانی مطالعه تان را مشخص نمایید. با این روش می توانید زمان دقیقی را که در طی روز می توانید به مطالعه اختصاص دهید را مشخص کنید و طبق آن برنامه ریزی نمایید . یادتان باشد از خوتان توقع های غیر ممکن نداشته باشید که مثلا  عادت هایی را که سال ها مطابق آن درس خوانده اید و زندگی کرده اید را تغییر دهید بلکه با برنامه ریزی خودتان تطبیق دهید و هنگامی که اقدام به برنامه ریزی می کنید با شناخت همه این عادت های شخصی برنامه خود را تنظیم نمایید. وقتی صحبت از عادت ها میشود منظور ما میزان خواب، نحوه مطالعه، عادت به مطالعه با صدای بلند و یا مطالعه با قدم زدن، تفریح و مهمانی و سایر اموری که پیش از این وقت خودتان را به آنها اختصاص می دادید می باشد برای اصلاح و بهبود روند مطالعاتی تان دهید و به مرور زمان و طبق برنامه ریزی ساعات مطالعه خود را افزایش دهید .

 

نقش زمان در برنامه ریزی کنکور 98

مهم ترین چیزی که در قبولی کنکور سراسری علاوه بر درس خواندن منظم و با هدف تاثیر گذار است مدیریت شرایط و زمان است. اگر شما برنامه ریزی درستی داشته باشید میتوانید به بهترین نتیجه دست پیدا کنید و آینده ی خود را تضمین کنید. از زمان حال خود بهترین استفاده را بکنید زیرا لحظه ها بر نمیگردند و موفقیت شما در همین لحظه ها نهفته است. پس توصیه ما به شما این است که با انگیزه و هدف دار برنامه ریزی کنید تا از زمان باقی مانده نهایت استفاده را ببرید. ابتدا کاغذ و قلم بردارید و با خود خلوت کنید و تمام هر آنچه باید در طول روز انجام دهید را یادداشت کرده و الویت بندی کنید. مثلا دقیقا مشخص کنید که مثلا برای فردا می خواهید درس زیست شناسی را به مدت 3 ساعت مطالعه کنید. توجه داشته باشید که در این زمان بندی اگر دانش آموز سال چهارم هستید، می بایست برنامه مدرسه تان هم درنظر بگیرید. زمان بندی را فقط و فقط خودتان میتوانید انجام دهید زیرا از آنجا که توانایی داوطلبان متفاوت است هیچ مشاوری توان برنامه ریزی با این حد از دقت را ندارند و خود شما باید مشخص کنید جه میزان از کدام درس را به چه نحوی مطالعه کنید.

 

نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور 98

اول از همه بیایید هدف خودتان را مشخص کنید و زمانی را که میتوانید در طی روز به مطالعه برای کنکور اختصاص دهید را تخمین بزنید. ابتدا با مطالعه دقیق هر درس سعی کنید بر موضوع مسلط شوید و سپس به سراغ تست بروید و مهارت خودتان را برای پاسخگویی در آن مبحث بوسیله تست افزایش دهید. کاملا قابل درک است که زمانی متوجه مفهوم کامل مبحث مورد نظر شده اید که بتوانید به تست های آن در ابتدا بطور تشریحی پاسخ دهید. حال که به این توانایی رسیدید می توانید به دنبال راه حل های کوتاه تر در حل سوال مورد نظرتان باشید. فراموش نکنید که تنها تمرین و تکرار با ممارست می تواند شما را به این توانایی برساند.

در تنظیم برنامه خود حتما به ضرایب دروس و توانایی خودتان نیز توجه داشته باشید یعنی اگر ضریب درسی بیشتر است، می بایست با توجه به توانایی هایتان در آن درس وقت بیشتری را به آن اختصاص دهید. پس از هرمرحله آزمون به بررسی پاسخ سوالات صحیح و غلط خود بپردازید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید تا در برنامه ریزی خودتان بتوانید برای تقویت نقاط ضعف خود زمان بیشتری بگذارید و برای در تسلط ماندن در نقاط قوتان نیز برنامه ای مشخص کنید. کافیست تا مدتی مطالعه کردن با برنامه ریزی را امتحان نمایید تا متوجه تاثیر آن در انگیزه و پیشرفتتان شوید. به عنوان نکته پایانی به آن دسته از داوطلبانی که هنگام مطالعه از تمرکز کافی برخوردار نیستند و افکار دیگری هنگام مطالعه به سراغشان می آید و مانع از ایجاد تمرکز کافی و صرف انرژی بی خود برایشان خواهد شد، توصیه می کنیم تا هنگام مطالعه دفترچه ای را در کنار خود قرار دهند و هر فکر و یا کاری که هنگام مطالعه به سراغ شان می آید را روی دفترچه بنویسید و در زمان دیگری به آن بیاندیشید. این کار موجب خواهد شد تا ذهنتان از موضوع پیش آمده رها شود و تمرکزتان بازیابی گردد.

 

تاثیر معدل در کنکور سراسری

یکی از مواردی که مورد توجه دانش آموزان خصوصا ممتازان است میزان تاثیر معدل در کنکور است که به امتحانات نهایی اختصاص دارد که نمرات امتحانات نیم سال اول که به صورت داخلی برگزار می شوند تاثیری در این قانون ندارند. در حال حاضر میزان تاثیر معدل در کنکور به صورت مثبت اعلام شده است نه قطعی.تاثیر معدل در کنکور بر اساس تراز داوطلبان می باشد.به عبارت دیگر برای ارتباط دادن نمرات نهایی دروس به نمرات کنکور سراسری از واحدی به نام تراز استفاده می شود.یعنی نمرات امتحانات نهایی و درصد های کنکور سراسری را طی فرآیندی به تراز تبدیل می کنند تا بتوانند نمره نهایی داوطلبان کنکور را محاسبه و رتبه های کنکور را مشخص کنند بنابراین نمره کتبی نهایی و رتبه کنکور به تراز تبدیل خواهد شد.داوطلبان رشته های علوم انسانی، ریاضی فیزیک می توانند در کنکور تجربی شرکت کنند و بالعکس. اما توجه داشته باشید که داوطلبان رشته علوم انسانی که دروسی چون فیزیک، شیمی و زیست را نخوانده اند و همچنین داوطلبان رشته ی تجربی که دروسی از جمله فلسفه، منطق و جغرافیا را نخوانده اند، جزو سوابق تحصیلی شان محسوب نخواهد شد. به همین دلیل، منظور از سوابق تحصیلی در قانون تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری نمره هریک از دروس مرتبط می باشد.به عنوان مثال برای داوطلبان رشته علوم انسانی فقط دروس عمومی مشمول قانون تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور قرار می گیرد و فقط نمرات امتحاناتی که به صورت نهایی و سراسری برگزار شده است مانند امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان و امتحانات نهایی پیش دانشگاهی جزو سوابق تحصیلی محسوب می شوند.

 

نکات مهم برای شرکت در کنکور سراسری 98

 اشخاصی که دارای مدرک کاردانی در رشته های علوم پزشکی هستند و قصد ثبت نام و تحصیل مجدد و شرکت در کنکور سراسری 97 را دارند باید حتما تا تاریخ 31 شهریور 97 (برای ورودی مهر) و 30 بهمن 97 (برای ورودی بهمن) طرح نیروی انسانی خود را به اتمام برسانند. تمامی دانشجویانی که سعی در شرکت و ثبت نام در آزمون سراسری 97 را دارند یا  قصد انصراف از تحصیل را دارند باید فرم شماره 3 انصراف را تکمیل کنند. پر کردن این فرم به منزله تسویه تحصیل رایگان و وام های صندوق رفاه محسوب می شود. لازم نیست این فرم حتما تا قبل از اسفند ماه 96 تکمیل شوند، آن چیزی که مهم به شمار می آید این است که تاریخ انصراف قطعی دانشجو قبل از یکم اسفند ماه 96 باشد لذا تسویه حساب برای تحصیل رایگان را میتوانند به بعد از اطمینان یافتن از قبولی در کنکور 97 موکول کنند.

دانشجویانی که در دوره روزانه مشغول به تحصیل هستند و انصراف می دهند و مجددا در یک دوره روزانه از طریق کنکور سراسری 97 پذیرفته می شوند از پرداخت هزینه انصراف (هزینه تحصیل رایگان) معاف هستند. پس در صورتی که دانشجویان قصد انصراف دارند می توانند با مطالعه شرایط انصراف از دانشگاه روزانه شرایط لازم برای انصراف را بدانند و تصمیم گیری درست تری انجام دهند.

اگر فرد شرکت کننده در آزمون آقا است و قصد شرکت در کنکور سراسری 97 را دارند باید از شرایط معافیت تحصیلی مطلع باشند. اگر دانشجوی آقایی برای بار اول باشد که قصد انصراف دارد میتواند تا یک سال از معافیت تحصیلی انصراف استفاده کند.


 

زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری 98

طبق روال سال های قبل، در سال جاری نیز ثبت نام در آزمون سراسری فقط به صورت اینترنتی و در وبگاه سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. پیش از اقدام به ثبت نام در آزمون سراسری لازم است به توضیحاتی که سازمان سنجش در دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته به آن می پردازد دقت کنید و مدارک مورد نیاز شرکت در آزمون را تهیه نمایید.

زمان ثبت نام از تاریخ یکم تا هشتم بهمن ماه انجام می شود که در صورت هر گونه تغییر در این تاریخ سایت سازمان سنجش سریعا به داوطلبان اعلم خواهد کرد. قبل از ثبت نام لازم است مدارکی مانند عکس و اطلاعاتی همچون کد سوابق تحصیلی دیپلم و سوابق پیش دانشگاهی خود را آماده کنید یا گروهی خود را تعیین کنید و پس از آن ثبت نام خود را شروع کنید. باز هم تاکید میکنیم که از مطالعه کامل و با دقت دفترچه غافل نشوید زیرا پشیمانی سودی ندارد. داوطلبان می توانند در گروه های آزمایشی مختلف ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر برای کنکور سراسری 97  ثبت نام کنند.

طبق روال هر داوطلب اجازه دارد در 3 کنکور ثبت نام و شرکت کند. داوطلب با توجه به رشته تحصیلی خود باید در یکی از رشته های ریاضی، تجربی یا انسانی شرکت کند و در صورت دلخواه و داشتن شرایط لازم می تواند در یکی از رشته های شناور زبان یا هنر ثبت نام کند. البته در صورت تمایل می تواند در هر دو رشته شناور نیز ثبت نام کند. برای شرکت در کنکور زبان و هنر باید کارت اعتباری جداگانه خریداری شود.

خوشبخاته کنکور امسال بعد از گذشت چند سال که مشکل تقارن ماه مبارک رمضان با تیرماه وجود داشت بطور کلی حل شد و زمان برگزاری کنکور سراسری 97 به روال گذشته خود یعنی اوایل تیرماه بازگشتکنکور سراسری 97 در روزهای پنجشنبه 7 تیر و جمعه 8 تیرماه سال 96 برگزار می گرد. زمان اعلام نتایج کنکور سراسری امسال هم احتمالا طبق روال سال های گذشته دهه دوم مرداد خواهد بود و نتایج پذیرش نهایی هم احتمالا دهه سوم شهریور اعلام خواهد شد.

 

تاثیر سهمیه در کنکور سراسری 98

دانش آموزانی که از امتیاز سهمیه در کنکور برخورداند مایل به دانستن اطلاعات در مورد میزان تاثیر اعمال سهمیه ها هستند. از مواردی که شامل سهمیه کنکور می شود تاثیر سهمیه مناطق، ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا و رزمندگان است که به صورت مجزا آن ها را توضیح خواهیم داد. سهمیه مناطق مربوط به محل زندگی و تحصیل داوطلبان است که برای تعیین سطح زندگی و رفاه داوطلب در نظر گرفته می شود و از محروم تا مرفه دسته بندی می شود. خانواده هایی که در آن پدر خانواده شهید یا جانباز و یا ایثارگر باشد نیز از سهمیه ای مشخص در کنکور برخوردار هستند.