مواد امتحانی آزمون ورودی دوره‌های دکتری (Ph.D) سال 1398

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد مواد امتحانی آزمون ورودی دوره‌های دکتری (Ph.D) سال 1398
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

افرادی که داوطلب ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) برای سال 1398 هستند باید آگاه باشند که پذیرش آن ها در سال 1398 بر اساس قانون "سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی" مصوب 18 اسفند 94 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی مربوطه و مصوبات "شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی" به شرح زیر خواهد بود.

 

دکتری

 

قانون پذیرش دانشجو مقطع دکتری ناپیوسته

معیارهای پذیرش دکتری آموزشی ـ پژوهشی برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی:

1-1-  آزمون متمرکز (50 درصد)

2-1- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

3-1- مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)


 

2 - معیارهای پذیرش دکتری پژوهش محور برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور :

2-1- آزمون متمرکز (30 درصد)

2-2- سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)

2-3- مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)

2-4- تهیه طرحواره (20 درصد)

آزمون متمرکز که به همین قسمت اول مربوط می شود توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

 

دکتری

 

مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D)  سال 1398

برای همه ی دوره های مختلف، پذیرش افراد بر طبق همین قانون انجام می شود.

3-1- آزمون زبان با ضریب (1)

3-2- آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (1)

3-3- آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (4)

 

دکتری

 

نکات مهم و قابل توجه

همه ی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای با داشتن شرایط عمومی و اختصاصی حق دارند که در این آزمون ثبت‌نام کنند. کسانی که مدرک معادل دوره کارشناسی ارشد دارند، در صورتی که مشمول آئین نامه شماره 2/77633 مورخ 28 مرداد 92 که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ شده، باشند می‌توانند در آزمون شرکت کنند. مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی می‌توانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریورماه همان سال (سال 1398) فارغ التحصیل شوند.

پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) روزانه سال 1397 چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه شرکت در آزمون سال 1398 را نداشته و یک سال محروم از آزمون هستند.

پذیرفته‌شدگان دوره بورس اعزام به خارج در سال 1397 در صورتی که روند پذیرش آنها تا زمان ثبت نام آزمون در سازمان امور دانشجویان تکمیل نشده و در دوره‌های روزانه دانشگاهها وموسسات آموزش عالی سال 97پذیرفته نشده باشند، اجازه شرکت در آزمون دکتری سال 1398 را دارند. البته همه ی قوانین به همین جا ختم نمی شود و این ها چند مورد از مهم ترین ها بودند و برای آگاهی از همه ی قوانین بهتر است دفترچه را کامل بخوانید.

 

دکتری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد