ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 - 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 - 98
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

در اسفند ماه هر سال ثبت نام آزمون تیزهوشان برگزار می شود. تیزهوشان یا مدرسه تیزهوشان یا سمپاد اسامی مختلف از مدرسه‌ هایی است که تحت نظر سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به پذیرش و رشد و پرورش دانش‌ آموزان مستعد می‌ پردازد. این آزمون جهت ارزیابی استعدادهای برتر از بین دانش آموزان مستعد در پایه تیزهوشان نهم به دهم جهت ورود به مدارس استعداد درخشان یا سمپاد به صورت هماهنگ کشوری برگزار می شود. با توجه به وضع قوانین جدید امسال و تغییرات حاصله، ثبت نام آزمون نمونه دولتی و ثبت نام آزمون تیزهوشان به صورت هماهنگ انجام می شود و همچنین آزمون تیزهوشان نیز به صورت هماهنگ کشوری با آزمون نمونه دولتی در یک روز برگزار می شود.

 

در اواخر اردیبهشت ماه هر سال آزمون تیزهوشان صورت عمومی در سراسر کشور برای انتخاب دانش‌ آموزانی که امکان تحصیل و آموزش در مدارس تیزهوشان را دارند برگزار می‌ شود. آزمون تیزهوشان شامل مباحث علمی و هوش است. انتخاب دانش‌ آموزان برای هر مرکز تیزهوشان بر اساس رتبه به دست آمده در آزمون تیزهوشان همان مرکز صورت می‌ گیرد.

 

با توجه به این امر که سن دانش آموزان شرکت‌ کننده در آزمون تیزهوشان پایین است بنابراین برنامه‌ ریزی برای این آزمون باید به صورت تخصصی انجام گیرد. زیرا این دانش‌ آموزان توانایی تحمل ساعت‌ های طولانی مطالعه را ندارند و ممکن است خستگی ذهنی مانع از این شود که تمام توانایی دانش آموز تحت سنجش قرار گیرد. بنابراین نیاز به مشاور و برنامه ریز آگاه برای مدیریت شرایط ذکر شده بسیار محسوس است. مشاوری که بتواند بر اساس توانایی های هر فرد به صورت شخصی برنامه ریزی را انجام دهد.


 

تیزهوشان

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد