ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 - 98

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 - 98
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

اولین مقطعی است که دانش‌ آموزان می‌ توانند با قبولی در آزمون تیزهوشان وارد آن شوند تیزهوشان ششم است. قبولی در این آزمون با توجه به این که دانش آموزان سن پایینی دارند باید برنامه‌ ریزی حرفه‌ ای و دقیقی داشته باشد، به این صورت که بتواند از حداکثر توانایی دانش‌ آموزان استفاده نماید. دانش آموزان در این مقطع تحصیلی باید بدانند که کسب امتیاز بسیار خوب در تمامی دروس و یا خوب در یک درس و خیلی خوب در بقیه ی دروس پایه ی پنجم ابتدایی الزامی است. همچنین دانستن این نکته لازم است که تابعیت شرکت کنندگان باید ایرانی باشد و در غیر اینصورت باید طبق موارد خاص با توجه به قوانین مربوطه ثبت نام صورت گیرد.


 

ششم ابتدایی نمونه دولتی


شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 - 98

داشتن تابعیت ایرانی برای ثبت نام نمونه دولتی ششم ابتدایی  لازم است (ثبت نام اتباع خارجی تحت شرایط خاصی قابل انجام است). یک نکته ی مهم در رابطه با نمرات ثبت نام کنندگان این است که کلیه نمرات نوبت اول پایه ششم ابتدایی دانش آموز باید خیلی خوب باشد. در صورتی که حداکثر یکی از نمرات خوب و بقیه نمرات خیلی خوب باشد هم مشکلی وجود نخواهد داشت. اگر کسانی که این شرایط را ندارند اقدام به ثبت نام اینترنتی کنند هم کارت ورود به جلسه برای ایشان صادر نخواهد شد. نمرات نوبت اول برای ثبت نام در آرمون مورد بررسی قرار می گیرد اما برای شرکت در آزمون، نمرات نوبت دوم پایه ششم دانش آموز هم بررسی خواهد شد. پس مهم ترین نکته حائز اهمیت در ثبت نام نمونه دولتی ششم ابتدایی، کسب نمره خیلی خوب در تمامی دروس نوبت اول و دوم پایه ششم و یا حداکثر یک نمره خوب در یک درس و خیلی خوب در سایر دروس خواهد بود.

 

زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 - 98

زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی طبق روال هر سال در نیمه اول اسفندماه برگزار خواهد شد. ثبت نام در هر استان به صورت جدا ولی بطور سراسری برگزار می‌شود و برای اطلاع از زمان برگزاری این آزمون باید به سایتی که توسط سازمان آموزش و پرورش استان خود به شما معرفی می شود مراجعه نمایید.

 

زمان ثبت نام ششم ابتدایی

 

سوالات آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 - 98

آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی شامل 80 سوال از 5 درس با ضرایب متفاوت طراحی می شود. سوالت بصورت تستی و چهار گزینه‌ای هستند و مانند سایر آزمون‌های رسمی مانند آزمون های سازمان سنجش، برای پاسخ اشتباه نمره منفی در نظر گرفته می‌شود. به این صورت که به ازای هر پاسخ صحیح 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ اشتباه یک امتیاز منفی برای داوطلب در نظر می گیرند.

 

منابع سوالات آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 97 - 98

تمامی سوالاتی که شرکت کنندگان در آزمون با آن مواجه خواهند بود از کتب درسی ششم ابتدایی هستند که زمان پاسخگویی داوطلب به آن ها 100 دقیقه خواهد بود.

تعداد سوالات آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی و ضرایب آن‌ها به شرح زیر است:

 

درس

تعداد سوالات

ضریب

آموزش قرآن و هدیه‌های آسمانی

10

2

فارسی

20

2

مطالعات اجتماعی

10

1

علوم

20

2

ریاضی

20

3


ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد