ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی
از طریق تلفن ثابت تماس حاصل نمایید.

در چند سال گذشته تاکنون دانشگاه علمی کاربردی با پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، توانسته است متقاضیان زیادی علی الخصوص شاغلین را به سمت خود بکشاند. یکی از ویژگی های مهم دانشگاه علمی کاربردی این است که کد رشته های متنوع و زیاد در اکثر واحد های این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی را ارائه می دهد. لازم است داوطلبان برای مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مراجعه نمایند.


 

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور برای این دانشگاه ها نیز مانند دانشگاه های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی در دو مرحله مهر و بهمن ماه انجام می شود. از شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی داشتن مدرک دیپلم در یکی از شاخه های نظری اعم از ریاضی، تجربی، انسانی و یا فنی حرفه ای و یا کاردانش است.

علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی با در دست داشتن مدرک دیپلم در هر رشته ای می توانند از میان لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی که در دفترچه ثبت نام علمی کاربردی ارائه می شود، هر رشته ای را براساس علاقه خود و بدون محدودیت انتخاب نمایند.

 در صورتی که رشته مورد علاقه خود را در لیست رشته های ارائه شده پیدا نکرده اید می توانید به ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و یا ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه غیر انتفاعی مراجعه نمایید. در ضمن اگر مدرک پیش دانشگاهی دارید می توانید برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور هم اقدام نمایید.

داوطلبان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی باید پس از خرید کارت اعتباری از طریق سایت سنجش و وارد نمودن شماره سریال ثبت نامی وارد مراحل ثبت نام شوند و پس از تکمیل اطلاعات شخصی و وارد کردن کد رشته های انتخابی از دفترچه ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی که حداکثر می تواند 30 کد رشته باشد، ثبت نام خود را انجام داده و منتظر اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی باشند.

 

این دانشگاه پس از بررسی سوابق تحصیلی و در صورت دارا بودن شرایط و ظرفیت پذیرش کدرشته انتخابی هرداوطلب وضعیت قبولی وی را مشخص خواهد کرد. پذیرفته شدگان پس از مشاهده رشته و محل قبولی شان می بایست برای تکمیل فرایند ثبت نام با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به صورت حضوری به واحد دانشگاهی مراجعه نمایند. شهریه دانشگاه علمی کاربردی نیز برای هر ترم در مقطع کاردانی که 4 یا 5 ترم برابر با 2 الی 2.5 سال زمان می برد، حدودا بین 600 الی 800 هزار تومان می باشد.

 

علمی کاربردی

 

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

برای اینکه در مقطع کارشناسی در این دانشگاه بخواهید ادامه تحصیل دهید باید بدانید که دانشگاه علمی کابردی برای مقطع کارشناسی پیوسته یا همان لیسانس دانشجو نمی پذیرد و متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه می بایست مدرک کاردانی داشته باشند تا بتوانند متقاضی مقطع کارشناسی ناپیوسته در این دانشگاه شوند.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی نیز در دو مرحله مهر و بهمن ماه انجام خواهد شد. برای علاقه مندانی که قصد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی را دارند الزامی برای تطبیق عنوان مدرک کاردانی با کارشناسی شان وجود نخواهد داشت و می توانند با مراجعه به لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی از طریق دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی، بدون هیچ محدودیتی رشته مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. متقاضیان می بایست برای انجام ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی به سایت سنجش مراجعه نموده و با خریداری کارت اعتباری ثبت نام امکان ورود به مراحل لازم برای ثبت نام را بدست می آورند. سپس با وارد کردن شماره سریال ثبت نام این امکان در اختیار داوطلب قرار میگیرد که پس از تکمیل اطلاعات شخصی خود حداکثر 30 کدرشته را از دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی وارد نماید.

پس از فرایند ثبت نام هر داوطلب براساس سوابق تحصیلی دوره کاردانی و شرایط و ظرفیت کد رشته انتخابی پذیرفته خواهد شد. نتایج از طریق سایت سنجش اعلام خواهد شد. ادامه مراحل ثبت نام بصورت حضوری و با مراجعه به واحد دانشگاهی انجام می شود. در مورد هزینه تحصیا خوب است بدانید که مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کابردی 4  الی 5 ترم (2 تا 2.5 سال) زمان خواهد برد و شهریه کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی برای هر ترم تقریبا 700 الی 900 هزار تومان خواهد بود.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی طبق هر سال در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در مهر و بهمن ماه انجام می شود. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی مهر ماه در اواسط مرداد ماه و برای ورودی بهمن ماه در اواخر بهمن ماه انجام خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد